21 Kasım 2017 Salı 17:00
Şalpazarı’nda 150 kişiye iş imkanı sağlanıyor

Karadenizinsesi.com / Haber Servisi - Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’ne bağlı Geyikli Köyü’nde tekstil atölyesi kuruldu. Trabzon’un Büyük Şehir olması ile birlikte kapatılan Geyikli Belediyesi’nin atıl durumdaki binasına kurulan tekstil atölyesinde bölgenin kadın ve erkekleri çalışmaya başladı. Tekstil atölyesinin tam olarak faaliyete geçmesi ile birlikte 150 kişiye iş imkanı sağlanacağı belirtildi.

Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yaptığımız girişimler sonucu, Şalpazarı Geyikli’de şapka üretimi üzerine tekstil atölyesi kuruldu. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Geyikli eski belediye başkanları Muzaffer Türkmen ve Ahmet Yüksel Gülay’a teşekkür ediyorum. Geyikli’de bulunan belediyemiz atıl durumdaydı. Şimdi burada çalışacak olan yaklaşık1 50 kişilik bölge halkımız hem kendi ekonomilerine hem de Şalpazarı, Trabzon ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklar” dedi.

Geyikli bölge halkı ise tekstil atölyesinin kurulmasına sevindiklerini kaydederek, “Buralarda iş imkanı olmadığı için bizim halkımız sürekli gurbete çalışmaya gidiyordu. Artık bu atölyenin kurulması ile birlikte göç olayı belki biraz azalacak. Bu atölye ön ayak olursa ileride kurulacak olan fabrika veya iş imkanları sayesinde belki de gurbetteki vatandaşlarımız da buralara geri dönecekler” ifadelerini kullandılar.

Son Güncelleme: 21.11.2017 17:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com