14 Mart 2017 Salı 18:28
Sanat Sokağı Mı Teksas Mı?

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Kahramanmaraş Caddesi’nde Sanat Sokağı’ndaki kurşunlama olayları vatandaşları ve çevredeki esnafı tedirgin etmeye başladı. 2016’nın Ekim ayında iki grup arasında meydana gelen silahlı, satırlı kavgada 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Kunduracılar Caddesi’nde eski aşk meselesi yüzünden kafetaryayı basan genç, eski kız arkadaşına ve yanındaki kişiye kurşun yağdırmıştı. Çıkan olayda 8 kişi yaralanmıştı. 5 ay süreyle çıkan olaylar vatandaşları tedirgin endişelendirdi.

TEKSAS’A DÖNDÜ

Çevre esnaflarından Tolga Bezan, tepkisini dile getirerek “Burası Teksas’a döndü. Sanat Sokağı isminin değiştirilip Teksas Sokağı olmasını istiyorum. En iyisi bu olur. Gün geçmiyor ki bu sokakta olay çıkmasın. Vuranlar şimdi elini kolunu sallaya sallaya dışarda geziyor. Bu olayların sonucunda gördüklerimiz bu kadar basit olmamalı. Beline silahını sokan gelip burada birilerine sıkıyor. Burada silahla ateş etmek çok basit oldu. Bir an önce güvenlik tedbirleri arttırılmalı” dedi.

RESSAMIN TUVALİNİ ATTILAR

Osman Maraba adlı esnaf ise “Sanat ismiyle ilgili burada şu an bir şey yok. Burası normal bir sokak. Belediyelerin buraya sanat sokağı bakışı yok. Sanatla ilgili bir ressam vardı onun tuvalini de dışarı attılar. Burada belediyenin düzenleme yapacağını duyduk ama ne zaman yapılacağı konusunda bilgi yok. Sanat Sokağında esnaf olmak ayrıcalıktır ama burada sanatla alakalı bir şey yok. Burada asayiş olaylarının çok oluşunun sebebi öğle vakti işsiz insanların burada oturmasından kaynaklıdır. Ekonomik nedenlerden kaynaklıdır. Başka bir sebebi yoktur” diye konuştu.

Sonnokta

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com