10 Şubat 2017 Cuma 15:41
Sınıfta Kaldınız!

Çelenk, daha büyük facialara yol açmadan, yapılması gereken ne varsa yapılmalı, denetim mekanizması ciddi manada çalışmalıdır dedi.

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, yaptığı yazılı açıklamada, Ülkemizin genelinde olduğu gibi Trabzon’umuzda da kış etkisini göstermiştir. Yaklaşık bir hafta önce yağan kar Trabzon’umuzun bütün ilçe ve köylerinde etkili olduğu gibi şehir merkezinde de etkili olmuş, günlük yaşamın durmasına sebebiyet vermiştir. Yine bu güzel şehrin yöneticileri hazırlıksız yakalanmış ve sınıfta kalmıştır. Kar yağışının başladığı saatten sabaha kadar, yollarda belediye dahil hiçbir kurumun iş makinesi çalışma yapmazken, insanımız kaderine terk edilmiştir. Büyükşehir Belediyesi etkisiz pasif kalarak iş bilmezliğini bir kez daha ortaya koymuştur. İnsanlarımız işlerine gitmek için saatlerce dolmuş ve otobüs beklerken, belediye otobüslerini iterek görüntülenmesi ise tam anlamıyla trajik komik bir durum olmuştur. Sayın Belediye başkanının savunması ise hayli komiktir. Şöyle ki; son otuz yılın karı yağdı ne yapalım diyerek yine başarısızlığını kadere bağlamıştır. Sayın Başkan Trabzon’da Türkiye’nin her bölgesi gibi dört mevsimi yaşayan bir şehirdir. Güneş olduğu gibi, yağmur ve kar da yağacaktır. Unutmayın ki, kar yağışının miktarını ölçemeyiz. Yine Trabzon halkından kocaman bir sıfır aldınız yani sınıfta kaldınız. Son zamanlarda imarımızda da çok çirkin yapılaşmalar meydana gelmekte, evleri, işyerlerinin, fabrikaların hatta hastanelerin çatıları sundurmaları, gelişigüzel alelade yapılmış hiçbir kontrolün yapılmamış olduğu görüldü. Yağan kardan çatılar sundurmalar çökmüş, araçlar ve iş yerleri zarar görmüş hatta daha acısı ise Arsin İlçemizde bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu bize gösteriyor ki çatılarda kar tutucu veya engelleyici bir sistemin hayata geçirilmesi zorunlu bir hal almıştır.

Organize Sanayi Sitesinde fabrika çatısı çöküyor, daha vahimi ise binlerce insanın sağlık hizmeti aldığı Kanuni Araştırma Hastanesinin çatısının çökmesi aklımıza bu gibi yapıların ne kadar da denetimsiz olduğunu getirmiştir. Milyarlar harcanarak yapılan bu yapıların 30-40 cm karda çatıları çöküyorsa, bunun incelenmesi, sorumlularının ortaya çıkarılması gerekmektedir. Buradan yetkililere sesleniyorum. Daha büyük facialara yol açmadan, yapılması gereken ne varsa yapılmalı, denetim mekanizması ciddi manada çalışmalıdır. Son olarak bu güzel şehrin yöneticilerine sesleniyorum; Trabzon insanının kaderi sizler değilsiniz, bunu bilin dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com