05 Ocak 2017 Perşembe 22:42
Şöhreti Var Hizmeti Yok

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çağlayan Beldesi’nin bin 100 nüfuslu Kendirli Mahalle’sinde mahalle halkı 6 aydır süregelen yol sorunuyla karşı karşıya olduklarını söyledi. Bu sorunun çözülmesi konusunda mahallenin muhtarı Ömer Ergenç’e başvurduklarını ancak hiçbir şekilde olumlu sonuç alamadıklarını söyleyen vatandaşlar ‘biz hakkımız olanı istiyoruz’ diyerek isyan ettiler.

OY POTANSİYELİYLE HİZMET
Kendirli Mahallesi vatandaşlarından Ümit Hellaç mahalle muhtarlarının oy potansiyeliyle orantılı olarak hizmet verdiğini ve 3 yıllık hizmet süresi boyunca yalnızca kısa bir yol ağını onardığını iddia etti. Hellaç, “Seçim gerçekleşeli 3 yıl oldu bu süre zarfında muhtarımız yalnızca göstermelik olsun diye az bir yolumuzu çakılladı o kadar. Ha yiğidi öldür hakkını yeme derler. Sağ olsun karda kışta yollarımızın açılmasını sağladı ama o kadar. Yalnızca bu konuda faydasını gördük. Şimdi biz bu haliyle bu yolu nasıl kullanalım? Her gün bu yolu kullanmak zorundayız. Ama her gün arabamız bozuluyor yolda kalıyoruz. Ardından büyük paralar ödeyip araçlarımızı tamir ettiriyoruz. Hep sorun yaşıyoruz” diye konuştu.

MUHTAR DEĞİL PADİŞAH
Mahalle halkı olarak muhtarları ile ilişkilerinde bir türlü ılımlı bir hava yakalayamadıklarını belirten Hellaç, “Muhtarımız da bize; ‘oy potansiyelim neredeyse ben orada hizmet vereceğim. Padişah benim mühür de bende’ gibi sözler söylüyor. Hizmet vermediği yetmiyormuş gibi tehditkar sözler ediyor” iddialarında bulundu.

HASTALAR SIRTIMIZDA
Mahallelerinde 2 yatalak hasta olduğunu belirten Mehmet Ali Hellaç yolun bu halinden dolayı hastalarını sırtlarında taşıyarak önce başka bir mahalleye oradan da araçla hastaneye getirdiklerini söyledi. Yolun mağdur ettiğini belirten Hellaç , “Bu yol çamur içinde karşı yamaçtaki evlerde 2 yatalak hastamız var ve tedavileri için onları arabayla hastaneye getirmemiz imkansız mecburen sırtımızda taşıyoruz. Allah göstermesin acil bir hastamız olsa bu yolun hali yüzünden onu da kaybederiz” ifadelerini kullandı.

(Şükran Atalar)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com