08 Mart 2017 Çarşamba 17:03
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden İzmir Marşı Açıklaması

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “CHP İl Başkanı açıklamasında daha da ileri giderek 10. Yıl Marşı’nın çalınmasının engellenmek istendiğini de ileri sürmüştür. CHP İl Başkanı’nın iddiasının gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamakla birlikte işin en üzüntü verici olan kısmı ise gelişi güzel müzik çalanların Zabıta ekibimizin uyarmasıyla İzmir Marşı çalmaya başlamaları ve CHP’nin İl Başkanı’nın da bu olaya alet olmasıdır.

7 Mart tarihinde Uzun Sokak’ta etrafı rahatsız edecek şekilde müzik çalındığı yönünde Zabıtaya yapılan şikâyetten sonra Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekibiolay yerine gitmiş ve müzik yapanlardan söz konusu alanda buna son vermelerini istemiştir. Bunun üzerine aynı grup 10. Yıl Marşı’nı çalarak ‘Bizim 10. Yıl Marşı çalmamızı engelliyorlar’ demeye başlamıştırlar. Kabahatler Kanunu’nun 36. Maddesi’ne göre, ‘Başkalarının huzur ve sükûnunu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, 109 Türk Lirası idarî para cezası verilir’ denilmektedir.

Söz konusu olayda da Zabıta ekipleri Kabahatler Kanunu’na göre hareket etmiş ancak herhangi bir idari para cezası verilmemiştir. Müzik yapan grup da zabıta ekibimize bir mukavemet göstermeyip alandan ayrılmışlardır. Büyükşehir Belediyesi Zabıtası çevreyi rahatsız ederek müzik çalan veya para toplayan kişi ve gruplara yönelik geçmişte de benzer uygulamaları yapmış ve bundan sonra da halkımızın rahatsız olacağı şekilde bu tür mevzuata aykırı ve izinsiz eylemlere aynı işlem uygulanmaya devam edecektir.

CHP İl Başkanı tüm bunları biliyor olmasına rağmen konuyu çarpıtarak siyasi rant elde etmeye çalıştığı aşikardır. Büyükşehir Belediyesi müzik yapanların ilgili hangi şarkıları çaldıklarına değil, çevreyi rahatsız edip etmemesine göre hareket etmiştir” denildi.

Son Güncelleme: 08.03.2017 17:25
Anahtar Kelimeler:
BelediyeTrabzon
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com