19 Mart 2017 Pazar 12:33
Trabzon'da Afiş Asan CHP'li Gençlere Gözaltı

Trabzon'da dün sabaha karşı 03:00 sıralarında KTÜ B Kapısı  güzergahında 'Hayır' afişlemesi yapan CHP Gençlik Kolları'na mensup bir grup genç,  gelen resmi polis ekibinin müdahalesine uğradı.

Polis gençlere, ''hakkınızda şikâyet var. Karakola gideceğiz'' derken, CHP'li gençler yasal haklarını kullandıklarını belirtti. Gençler Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör'ü aradı. Güngör görevli polislerle telefonda görüşmek istedi. Ancak polisler görüşmedi. Güngör de gençlere, herhangi bir direniş göstermeden karakola gitmelerini söyledi.

Gençler Taksim Polis Karakolu'na götürüldü. İl Başkanı Güngör de karakola gitti. Güngör, karakoldaki yetkili polis görevlisine, yapılan afişlemenin yasak olmadığını, Trabzon'un merkez ve ilçelerinde her yanın 'Evet' afiş, flama ve pankartlarıyla doldurulduğunu, kendilerinin de yasal haklarını kullandığını belirtti, ''Talimatı ben verdim, bir işlem yapılacaksa bana yapın, gençleri bırakın'' dedi. Görevli polis yetkilisi ise, ihbar geldiğini, işlem yapmak zorunda olduklarını, yetkili savcının talimatı bulunduğunu vurguladı. Güngör görevli savcı ile görüşmek istediğini belirtti, ancak polis yetkilisi yardımcı olmadı, savcının telefonunu istedi, ancak verilmedi. 

Polis CHP'li gençler hakkında izinsiz  afiş asmaktan tutanak tuttu. Gençler, sabah 05:00'te serbest bırakıldı. İstenmesine karşın gençlere tutanaklardan bir örnek verilmedi. 

AKP'LİLER İŞLEM YOK

Olayı viratrabzon'a anlatan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör polis yetkilisine, karakola gelirken, her yana evet malzemesi asılmasına karşın,ek olarak Kahramanmaraş Caddesi'nde Evet flamaları asıldığını görüğünü, bunlar hakkında neden işlem yapılmadığını sorduğunu söyledi.  Bu soruyu polis yetkilisinin,''Haklarında şikayet yok'' diye yanıtladığını belirten Güngör, ''Şu anda ben size ihbarda bulunuyorum'' dediğini aktardı.

 Ancak yetkili polisin, ''Bize değil 155'e şikayet etmeniiz gerekli'' ifadesini kullandığını belirtti. CHP'li gençlere işlem yapılırken, aynı anda evet flaması asanlar hakkında hiçbir yasal takibat yapılmadı.


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com