01 Şubat 2017 Çarşamba 21:55
Trabzon'da Ekmeğe Örtülü Zam!

Bu durum Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi toplantısında ortaya çıktı. Toplantıda söz alan CHP Grup Başkanı Turgay Şahin, 350 gram ekmeğin 1,5 liraya satıldığına işaret ederek, tartıda yaptıkları ölçümde ekmeğin 300 gram çıktığını öne sürdü. Şahin, "Fiyat aynı ama gramaj düşmüş" ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Başkan Ahmet Metin Genç, konuyla ilgili olarak Zabıta Müdürü Ömer Aydın'a söz verdi. Aydın da Fırıncılar Odası tarafından 10 gün önce tarife değişikliği yapıldığını doğruladı. Aydın, "300 Gram ekmek aynı fiyatta satılıyor. Bu fiyat tarifesi Esnaf Odaları Birliğinden geldi. Bizler denetimlerimizde eksik gramajdan işlem yapıyoruz. Ama bu tarifedeki gramaja müdahale edemiyoruz. Fiyatta indirim yapmadılar, gramajı düşürdüler” dedi. 

Başkan Ahmet Metin Genç ise odanın tarifeyi ilan etmesi gerektiğini vurgulayarak, "Fiyat tarifesine zam koymuyor ama ekmeğimizle oda oynuyor. Odaya müdahale edelim. İşin latifesi bir tarafa, odanın bunu resmen bütün kamuoyuna ilan etmesi lazım. Bu örtülü fiili bir zamdır. Bunu aleni bir şekilde duyurması lazım. Bilgimiz olmayabilir ama doğru olanı kamuoyu ile paylaşılması” diye konuştu.

Şahin ise, meclise dönerek, “Sayın başkanım ilan edildi diyorlar ama bu mecliste kaç kişi biliyor?” diye sordu. Meclis üyelerinin hemen hemen hepsinin bu zam hakkında bilgisi olmadığı ortaya çıktı…

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com