15 Mart 2017 Çarşamba 15:12
Trabzon'da İŞKUR Kurasında Gerginlik

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde çalışacak olan 1800 kişinin belirleyeceği çekiliş Trabzon 19 Mayıs Spor Salonunda büyük bir katılım ile gerçekleşti.  

İŞKUR Trabzon Müdürlüğü tarafından yapılan kura çekiminde ismi okunan vatandaşlar büyük mutluluk yaşarken çekiliş sonrası ismi okunmayan vatandaşlar ve yetkililer arasında gerginlik meydana geldi.  

SALONDA GERGİNLİK  

Vatandaşlar şeffaf ortamda yapılan seçime rağmen tepki göstererek kuranın adil yapılmadığını iddia etti.   Noter huzurunda yapılan kura çekiminde ve sandıktan çekilen numaraların okunması ile birlikte isimler açıklanırken İŞKUR yetkilileri vatandaşları sakinleştirebilmek için büyük çaba sarf etti.   

ALANA GİRMEK İSTEDİ  

Kimliği henüz belli olmayan bir şahıs tribünden alana girmek istedi. Kura çekilen bölüme girip tepkisini dile getirmek isteyen şahsa bölgede bulunan güvenlik güçleri müdahale etti.     Kurayı takip eden kişiler bazı isimlerin iki kez çıktığını ve az sayıda kişinin isminin okunduğunu iddia ederek itirazda bulundu. Görevliler ile vatandaşlar arasında yaşanan sözlü tartışma kısa sürede sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
TrabzonIşkur Kurası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com