03 Mart 2017 Cuma 11:56
Trabzon'da Şehir Hastanesi Akyazı'ya Yapılacak!

Ankara’dan havayoluyla Trabzon havalimanına gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ burada Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Milletvekillerii MKYK Üyesi Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta ve Salih Cora ile Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkan Vekili Selahaddin Çebi ve AK Parti il Başkanı Haydar Revi karşıladı.

Bakan Akdağ daha sonra beraberindekilerle birlikte İkram Sofrasına geçerek burada il Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, Kamu Hastaneleri Birlik Genel Sekreteri Halit Çınarka, Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, hastane başhekimleri sağlıkla ilgili sendika temsilcileri, hastane müdürleri ve başhemşirelerle bir araya geldi.

Parasızlıktan Hastanelerde Kalıyorlardı
Kahvaltıda konuşan O.Fefvzi Gümrükçüoğlu “Bir alanda insanın tabii hakkı olan yaşam ve sağlık alanın bir destana imza atmış olan sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’a şeref verdiniz derken bu konun sessiz kahramanı sağlık çalışanlarının tümü ile bütün siyasilerin dikkatleriyle iyi işlere imza atmalarına teşekkür ederim. Bir düşünelim hastalarımızın 2002 yılında para ödemelerinde hastanede rehin kaldığı günleri. Parasızlıktan hastaneye gidip öldüğü dönemden bugün artık şehir hastanelerinde tıp biliminin bütün imkânlarını kullanıp evine yolcu edildiği bir dönemdeyiz. Bende sayın Sağlık Bakanın eski bir çalışma arkadaşı olarak sizlerle bunları paylaşmak istedim. 

Şehir Hastanesi Sayenizde Kurulacak
Trabzon Milletvekilleri adına konuşan Muhammet Balta “Sağlıkta dönüşümün mimarlarından ve bize sağlıklı konfor hizmeti sağlayan Recep Akdağ ve ekibine teşekkür ederim. Biz hastane hizmeti alabilmek için araya siyasileri sokuyorduk. Yani çok sıkıntılı dönemlerdi. Çok sıkıntılı dönemlerden geçtik. Bir siyasi insanları hastanelerden hastanelere taşımak için koşturuyordu. Koğuş sisteminden artık 5 yıldızlı hastanelerimiz oldu. Bakanımızla uçakta sohbet ettik çok farklı hedefleri var. Tek kişilik odalar olacak. Avrupadan gelenler bizelre anlatırdı hastanelerini türkiyeden gidince. Trabzon’un sağlık yönünden bir sıkıntısı olmadığını öğrendim. Bakanım inşallah sizin sayenizde Trabzon’da Şehir Hastanesini açacağız inşallah.”

 Muhteşem Projeler
 Trabzon Valisi Yücel Yavuz yaptığı konuşmada “Dünyalar sizin olsun eğer sağlıklı değilseniz. Sayın Bakanımız bu işin destansı işin mimarlarıdır. Ben Oltu kaymakamıyken gelmişlerdi ve sağlık alanında muhteşem projelerini dinlemiştim. Bu manada değerli bakanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

“Gençliğimde Trabzonspor’a Sevgim Vardı”

Akdağ kahvaltıda yaptığı konuşmada” Trabzon’un benim hayatımda farklı bir yeri var. Birincisi hayatım boyunca Trabzonlulardan çok arkadaşım oldu. Yakın arkadaşlarım oldu. Sonra Trabzon’dan çok yakın çalışma arkadaşlarım oldu. 2 müsteşarım Trabzonluydu. Şuanda belediye başkanlığımızı Trabzon’da yapan O. Fevzi Gümrükçüoğlu benim çok çilemi çekti. Sonrada Prof. Nihat Tosun Sağlık Bakanlığımda Türkiye sağlıkta dönüşüm programında çok çilemizi çekmiştir. Çocukluğumuz gençliğimiz Trabzonspor olarak Anadolu takımı olarak gönüllerde taht kurduğu bir sevgimiz vardı. “

Ezanın Aslıyla Okunduğu Dönemlere Geçmişizdir
“Türkiye 2002’den itibaren kabuğunu kıran yepyeni bir geleceğe, muhasır medeniyet seviyesine hızla yürüyen bir ülke haline geldi. Milletlerin tarihinde kırılma zamanları vardır. Türkiye’de kurtuluş savaşının verildiği yıllar. Genç Bir cumhuriyetin kurulduğu yıllar tarihimizin en önemli yıllarını hitap ediyor. 1946 yılında Türkiye’ye demokrasi getirmek için bir girişim olmuş ama oyların sayımından dolayı getirilememiş. Türkiye’de demokratik seçimler yapılmıştır. Bana göre siyasi tarihimizin en önemli dönemi 1950’dir.  Bize bu milletin özgürleşmesini daha doğrusu özgürlüğe doğru bebek adımlarıyla adım atmaya başlangıcını gösteriyor. Bu ülkede ezanın asıllıyla okunamadığı dönemlerden sonra ezanın aslıyla okunduğu döneme geçirmiştir.”   

Gerçek Güç…
“Türkiye’de seçimler yapılıyordu ama gerçek güç millette miydi? Gerçek güç silahlı kuvvetlerde. Gerçek güç sermayede. Gerçek güç bu sermayeyi elinde tutan medyadaydı. Türkiye ayaklarının üstünde durup delikanlı demokrasiyi yaşayamadı.  Çoğu insan 28 Şubat mağduru olmuştur. 28 Şubatta milletin iradesini yok saydılar.  5’li çete diye bilinen bazı kuruluşlar geldiler milletin elinden milletin oluşturduğu demokrasiyi aldılar.”

AK Parti Milletin Partisidir
“AK Parti öz ve öz milletin kurduğu partidir. Arkasında ne sermaye gücü vardır. Ne medya vardır. Öz ve öz milletin malı AK Parti kurulmuştur. Ondan sonra Türkiye’nin tarihi değişti. Ondan sonra milli gelirimizi 3’e katladık.  Bugün milletimiz yüzde 75 buçuk 76 oranında memnun. Biz önümüze yüzde 80 hedefi koyduk.  Çünkü artık işin en önemli yerindeyiz. Vatandaşın taleplerini bilimsel olarak yerine getirmenin içerisindeyiz. Bu ülkenin bir 4’üncü kırılma dönemine ihtiyacı var. Peki şimdi ne yapacağız? Şimdi tam demokrasi istiyoruz. Milletin ortak idaresini istiyoruz. 5 Yıl boyunca o cumhurbaşkanı millete hizmet etsin.”

Vekil Sayısını Arttırmak Gerekiyor
“Bu milletin hükmet sisteminde 2 başlılık olmaz dediğimiz zaman. Bunu kendi siyasi dönemlerinin ek adamlığına benzetiyorlar. Âlemi de kendileri gibi zannediyorlar. Türkiye tek adamlık dönemi yaşadı. Bu dönem Türkiye için çok karanlık bir dönemdi. Milletin dönüştürülmesi değiştirilmesi olarak kişiler bunu anlayamazlar. AK Parti siyasi sahnesine çıktığından beri kendimizi milletin hizmetkârı olarak gördük. Referandumda milletçe evet diyerek kendi oylarımızla vesayetten arındırılmış oylarımızla bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. Ve bu cumhurbaşkanı milleti yönetecek. Yanında da meclisi seçeceğiz. Cumhurbaşkanı sorgulanamaz birsi midir? Yeni sistemde 360 kişiyle cumhurbaşkanını soruşturmaya alabilir. 400 kişiyle de yüce divana götürebilir. Ülkenin nüfusu arttı ve milletvekili sayısı arttırmak gerekiyor” Ben Ordu’ya geçerken Trabzon’a uğramadan geçemezdim. Akçaabat Köftesi yemeden Ordu’ya geçemiyordum.

 Her Hayır Diyen Bir Değil
“Neden CHP ile HDP hakaret ettiğine bakmak lazım. Bu referandumdan evet çıakrsa bittik dediğine bakmak lazım. Ve neden o PKK’ları bağrında barındıran Almanya’nın bugün referanduma 40 gün kala bakanlarımızı orada konuşturmadığımıza bakmak lazım. Her hayır deyişi bir değildir yanlış anlaşılmasın. Biz kimin neyi arzuladığına iyi bakmalıyız.

Süleyman Soylu’ya Teşekkür Ediyorum
“İçişleri Bakanı Hemşeriniz Trabzonludur. Kendisine teşekkür ediyorum. Terörden dolayı bir şehre gittiğimizde beraber hareket ederdik. Telefonlarda görüştük havaalanların da. Süleyman Soylu kardeşime bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Şehir Hastanesi Açılıyor
“Neden Trabzon Şehir Hastanesi 2017’ye geldiğimize rağmen yeni başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir hayal projesi neden 10 sene sonra hizmete geçebiliyor. O vesayet sisteminin esiri halindeki sayıştayın, o vesayet döneminin anayasa mahkemesi önümüze ne sıkıntılar çıkardı biliyor musunuz? Hükümetin her yapmak istediğine çerme takmak isteyenler vardı. Biz bu çermelere aldırış etmedik.  Yerede kapanmadık. Allah’ın izniyle Trabzon Şehir Hastanesine stadın yanındaki arsanın yanında yani Akyazı’da Trabzonlularımıza kazandıracağız. O hastaneyi yapalım stadyumla yarıştıracağız. 350 bin metre alanı olan bir şehir hastanesi yapacağız yok yok olacak. Statla yarıştıracağız.”

Son Güncelleme: 03.03.2017 13:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com
Avatar
ducar 3 yıl önce

vAllahi pesss. hastaneyi yaptıktan sonra da vayyyy hastalar var, tezahürat yapmayın, sevinçlerinizi bile yaşamayın diyecekler