02 Mart 2017 Perşembe 18:36
Trabzon'da Şoförler Odası Referandum Kararını Açıkladı

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası, Trabzon'da hizmet veren dolmuş, taksi, minibüs ve otobüs durak başkanlarını Alyans Restoran'da gerçekleşen toplantıda bir araya getirdi. Geniş katılımın sağlandığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Trabzon Şoförler Odası Genel Sekreteri Ömer Hakan Usta, faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Ardından konuşma yapan Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş, "Şoförler odası olarak amacımız, kaliteli ve şehre yakışır bir hizmet sağlamaktır. Şoför esnafı arkadaşlarımız da bu konuda hassas şekilde görevlerini yapmaktadırlar. Şoför esnafının ufak sıkıntıları haricinde sıkıntıları yoktur. Bizler ekmeğimiz için mücadele veriyoruz"  ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

Başkan Altuntaş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yıllardan beri bu mesleğin içersindeyiz. Ama 2005 yılından beri Trabzon şoför esnafının her tarafta kimliği ve sicili değişti. Daha önce bankalardan bile para alamazken, şimdi bankalar büyük paralar vermek için şoför esnafının peşine dolanıyor. Bugün gelmiş olduğumuz noktada yapılan her şeyde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu her zaman yanımızda olmuştur. Başkan Gümrükçüoğlu'nun selamlarını da sizlere iletiyorum. Bugüne kadar sizlere yardımcı oldu, bugünden sonra da yanınızda olmaya devam edecek."

İSTİŞARELERLE SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

"Bugün Trabzon'da baktığımız zaman, şehir içersinde bir tane ihaleyle verilen taksi minibüs otobüs plakası yoktur. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin her tarafta ihaleyle plakalar veriliyor ama Trabzon merkezinde bir tane plaka verilmemiştir. Neden derseniz, Şoförler Odası görevini bilinciyle yapıyor, istişarelerde bulunuyor. Bundan sonra da böyle yapacaktır. Diğer illerde yapılan toplantılara gittiğimiz zaman belediye başkanları oda başkanlarından ağlıyor. Bizim şükürler olsun öyle bir sorunum yok. Hep birlikte şehrimiz için çalışıyoruz"

BELEDİYE OTOBÜSLERİYLE SIKINTIMIZ OLMAZ

"Şehir içersinde ve şehir dışında doğu ve batı taraflarda özelleşen otobüsler vardı. Bu otobüsler disiplinli şekilde çalışmıyordu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, özel otobüslerin görevleri bittikten sonra kendileri aldı ve belediye olarak çalıştırıyorlar. Siyah plakalı otobüslerimizle bizim hiçbir bir sıkıntımız olmadı, bundan sonra da olmayacaktır."

EVET DİYECEĞİZ

"Referandum sürecine girdik. Nisan ayında evet hayır oylaması olacak. Trabzon Şoförler Odası olarak, şoför esnafı olarak biz 'evet'e destek veriyoruz. Bugün baktığımız zaman binlerce kişiye ekmek kapısı olan dolmuşlarımızla ilgili ne sorun yaşandıysa, yapılabilecekler çerçevesinde Ak Parti sıkıntılarımızı çözdü. Biz de bunu dikkate alıyoruz ve şoför esnafı olarak esnafımızın yanında oluyoruz. Dün de söyledik bugün de söylüyoruz. Birileri çıkıp bize kızabilir ama ben şoförler odası başkanı olarak ekmeğime kim destek veriyorsa o tarafta olmak zorundayım."

Son Güncelleme: 02.03.2017 18:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com
Avatar
semra yamak 2 yıl önce

Turan ALtuntaş bana bu başkanlığı AKP verdi onlar olmasaydı ben bu başkanlığı biraz zor görürdüm o yüzden benim ekmeğimi onlar verdi demiş olsaydı bile az olurdu onlar sayesinde servet sahibi oldum demeliydi. AKP iktidar da kaldığı benim de burada kalma umudum devam ediyor onun için evet deyin deseydi daha doğru olurdu. Kendi cebimi düşünen zihniyet böyle demeç verir.Şoför Esnafı ekmeğine sahip çıktığı sürece hiçbir zaman ekmeğini kimse elinden alamaz kim iktidar da olursa olsun.Ekmekle oynamak da Ahlaksızlık ve çirkin bir söylemdir