16 Mart 2017 Perşembe 20:46
Trabzon Şehidine Sahip Çıktı! Herkes Spora Doydu!

Trabzon, çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Trabzon Valiliği ile ortaklaşa düzenlediği ‘Şehidime Sahip Çık Spor Turnuvası’ Trabzon’da gerçekleştirildi. Geliri şehit ailelerine verilecek olan turnuvaya ilgi büyüktü.

530 SPORCU TER DÖKTÜ
Spor Toto Teşkilat Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvada futbol, satranç, tenis ve yüzme branşlarında toplam 530 sporcu ter döktü. Son derece zevkli ve çekişmeli anların yaşandığı satranç, yüzme ve tenis müsabakaları sona ererken, kurumlar arası futbol müsabakalarında ise, şampiyon önümüzdeki hafta belli olacak.

GELİRİ ŞEHİT AİLELERİNE
Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalarda bir yandan gençler ve çocukların spor yapmasına imkan tanındığını, diğer yandan da elde edilen gelirin şehit ailelerine verilmesi gibi çok anlamlı bir hedefin gerçekleştirildiğini ifade eden Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Vatanımızın bekası için canını veren şehitlerimizin ailelerinin yanında olduğumuzu her fırsatta göstermemiz gerekir. Bu amaçla düzenlenen bu turnuvanın hem spor, hem de manevi anlamda büyük değer taşıdığına inanıyorum” dedi.

SPOR BAKANINA TEŞEKKÜR
İl Müdürü Öztürk, geliri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehidime Sahip Çık Fonu’na aktarılan bu anlamlı organizasyona katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
Trabzon
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com