17 Haziran 2017 Cumartesi 10:31
Trabzon’a İki Mega Müjde

Harekete Geçme Zamanı

TRABZON'UN özlemle beklediği mega projelerden ikisi olan "Doğu Karadeniz Endüstri ve Yatırım Adası" ile "Şehir Hastanesinin önünü açacak olan Kıyı Kenar Kanunu'nda değişiklik öngören kanun tasarısı TBMM'den geçti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun vizyon projeleri olan 2 projeyi AK Parti Trabzon Milletvekilleri ile Eski DOKA Genel Sekreteri İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya paylaşımları ile duyurdu.

Resmî Engeller Kalkacak

Milletvekilleri Sevinci Paylaştı TÜRKİYE Büyük Millet Meclisinde (TBMM) görüşmeleri devam eden 102 madde ve 4 bölümden oluşan Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının tamamı görüşüldükten sonra Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Böylece Trabzon'daki iki önemli yatırım için tüm resmî engeller ortadan kalkmış olacak.

Milletvekilleri sevinci paylaştı

KANUN tasarısının görüşüldüğü oturumu sonuna kadar takip eden Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, sosyal medyadaki paylaşımında, "İlk 40 maddeyi içeren 2. bölüm bugün tamamlanıyor. Trabzon için önemli olan 31. madde de bu akşam TBMM Genel Kurulunda kabul edilmiş oldu. Şehrime, ülkeme hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi. Milletvekilleri Balta, Günnar ve Cora da her iki yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu.

(Günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com