09 Şubat 2017 Perşembe 15:13
Trabzon’da 7 Mahallede O Sorun Kalkıyor

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki içme suyu sorunlarını sırasıyla ortadan kaldırmaya devam ediyor.

TİSKİ Genel Müdürlüğünün 2016 yılı içinde inşa çalışmalarına başladığı Çağlayan Grup İçmesuyu Projesi tamamlandığında; Ortahisar ilçesinin Çağlayan Mahallesi doğu yakası yerleşimleri üst kesimleri ile Dolaylı, Yeşilbük, İncesu, Kozluk, Özbirlik ve Yeşilyurt mahallelerinde yaklaşık 10 bin nüfusa sağlıklı ve yeterli içme suyu ulaştırılmış olacak.

4.2 MİLYON TL MALİYETLİ DEV PROJE

Proje kapsamında Karadağ Deresi üzerinde su alma yapısı inşa edilirken buradan Coanda filtresi sistemi ile alınan sağlıklı içme suyu, isale hatları ile içme suyu depolarına ulaştırılacak ve depolardan şebekeye verilecek. 2 adet 100’er tonluk ve 1 adet 50 tonluk su depolarının inşa edilmekte olduğu proje kapsamında 52 km şebeke ve 26 km ana isale hattı döşenirken ayrıca yüzlerce maslak, vana odası, basınç kırıcı vana, vantuz ve tahliye sistemleri inşası gerçekleştiriliyor. 2017 yılı içinde tamamlanması planlanan Çağlayan Grup İçmesuyu Projesi, 4.97 milyon TL maliyetle inşa ediliyor.TİSKİ Genel Müdürlüğünün sürdürdüğü Çağlayan Grup İçmesuyu Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, çalışmaların yüzde 60 oranında tamamlandığını ifade ederken 2017 yılı içinde çalışmaları tümüyle tamamlamayı planladıklarını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİR YAPILANMASI İLE BU İMKÂNLARA SAHİP OLDUK

Proje kapsamında hizmet verilecek yerleşim yerlerinde önemli içme suyu sorunları yaşandığına dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, “7 ayrı mahallemizdeki içme suyu sorunlarını ortadan kaldırmak için harekete geçtik. Söz konusu mahallelerimize Karadağ Deresi’nden içme suyu ulaştırmak için Çağlayan Grup İçmesuyu Projesini hazırladık ve inşasına başladık. Bugün itibariyle çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yıl içinde projenin tamamlanmasıyla Çağlayan Mahallemizin doğu yakası üst kesimleri ile Dolaylı,Yeşilbük, İncesu, Kozluk, Özbirlik ve Yeşilyurt mahallelerimizdeki içme suyu sorunları tarihe karışmış olacaktır. Söz konusu mahallelerimizde yaşayan yaklaşık 10 bin vatandaşımıza sağlıklı ve yeterli içme suyu ulaştırmış olacağız. Büyükşehir yapılanması ile bu sorunlara müdahale etme imkânına sahip olduk. Bu vesile ile şehrimize tüm bu imkânları sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm sorunları ortadan kaldırmak için emek sarf eden mesai arkadaşlarıma ve yüklenici firma çalışanlarına Trabzon adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com

banner114