11 Temmuz 2017 Salı 10:16
Trabzon’da Cami Avlusunda Alkol Skandalı

Ayyaşlar caminin hem avlusunda hem de karşısında yer alan parkta 3 aydır ahlaksız görüntüler verip içki içiyor. Cami çevresindeki asayiş eksikliğinin mahalle halkını derinden etkilediğini söyleyen Maltepe Altıntaş Camii imamı Hüseyin Dilaveroğlu, ayyaşlara veryansın etti.

Cami imamı Hüseyin Dilaveroğlu ise yaşanılanları acı bir şekilde "Ayyaşlar caminin avlusunda ve parkta kadınlarla beraber içki içip, bir de utanmadan büyük abdestlerini de minarenin duvarına yapıyorlar" sözleriyle ifade etti. Boztepeli vatandaşların ve cami cemaatinin de başıboş insanlardan oldukça rahatsız oluşundan söz eden imam Hüseyin Dilaveroğlu, "Burası bir cami ve önü burada böyle durumların yaşanması Trabzon'a ve Trabzonlulara yakışmıyor" dedi. Maltepe Altıntaş Cami çevresinde huzuru bozan kişilere karşı ellerinden geldiğince müdahalede bulunduklarının altını çizen İmam Hüseyin Dilaver, şu şekilde konuştu: "Biz o insanları tanımıyoruz. Elimizden geldiğince müdahale ediyoruz ama bunlar maganda türü insanlar, ne yapacakları belli olmaz. Bir akşamüzeri gelip bıçak darbesiyle herhangi birimize zarar verip ya da öldürebilirler."

ASAYİŞ SORUNU VAR

Maltepe Altıntaş Camiinde yaşanan ahlaksız olayların nedenini emniyetin asayiş olaylarındaki düzensizliğine bağlayan cami imamı Hüseyin Dilaveroğlu, "Olayların tamamı polislerin asayiş tutumundan kaynaklanıyor. Karşımızdaki park vatandaşlar rahat oturabilsin diye yapıldı ancak ayyaşlara mesken oldu" dedi. Polisin bu tür olaylara ciddi yaptırımlar uygulamasını isteyen imam, "İhbar ediyoruz, sağ olsun polis geliyor ama ne yazık ki içeri aldıklarını 24 saat sonra salıyorlar. 2 gün sonra yine aynı olaylar yaşanıyor. Güvenlik güçleri biraz daha duyarlı olsun daha farklı yaptırımlar uygulasın" sözlerini kullandı. Bahsi geçen ayyaşların camiye bile girdiğinin bu nedenle caminin pencerelerine parmaklık yaptırdıklarını ortaya koyan imam, yetkililerin bir an önce olaylara çözüm bulmasını istedi.

(Günebakış)

Son Güncelleme: 11.07.2017 10:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com