08 Temmuz 2017 Cumartesi 09:24
Trabzon’da Gece yarısı 3 tahliye

AVUKAT BAROYU SUÇLADI

Trabzon Barosu üyesi 16 avukat ve avukatların imamı olduğu iddia edilen meslek lisesi elektronik bölümü öğretmeni Ö.F.Ö. hakkında FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olduğu iddiasıyla başlayan yargılama 4 gün sürdü. Sanıkların tek tek ifade verdiği duruşmada, tanıklar ve müşteki avukatın ayrıntılı olarak ifadesi alındı. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı duruşmada şikayetçi Avukat Mehmet Bıyıklı, Trabzon Barosunu görevlerini yerine getirmemekle suçladı. Bıyıklı, Trabzon Barosunda fazla bir şeyin değişmediğini ileri sürerek, kendisine yapılan haksızlıkları dile getirdi.

BAŞKAN İDDİALARI REDDETTİ

Trabzon Barosu eski Başkanı Orhan Ö., şikayetçi Avukat Mehmet Bıyıklı'yı suçlarken, kendisinin örgütle herhangi bir bağlantısının olmadığını ileri sürerek, ortağını yıpratılmaya çalışıldığını söyledi. Duruşmaların zaman zaman gerginleşmesi üzerine mahkeme başkanı, davayı izleyen seyircileri ve sanıkları sözlü olarak uyardı. Dava kapsamında savunma yapan sanıklardan bazıları itirafçı olmak isterken, bazıları da haklarındaki iddiaların asılsız olduğunu ileri sürdü.

GECE YARISI ÜÇ TAHLİYE ÇIKTI

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk celsenin ara kararı gece yarası saat 02.00'da verildi. 2. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, avukatlar İ.E., H.Y. ve S.G.'nin tutuksuz yargılanmasına, eksiklerin giderilmesi için duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Bu arada Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez'in ise davayı 4 gün süreyle izlediği öğrenildi.

(Günebakış)

Son Güncelleme: 08.07.2017 10:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com