11 Temmuz 2017 Salı 09:59
Trabzon’da Okula Kayıtta Kura Skandalı

Trabzon'un en kalabalık mahallelerinden olan Çukurçayır'daki ortaokula şimdiye kadar 350 öğrenci kayıt için başvurdu, sadece 60-70 öğrencinin kura ile alınacağı açıklanınca veliler şok oldu

EN KALABALIK MAHALLE EĞİTİM

sistemindeki çarpıklıklara bir yenisi daha Trabzon'daki 'skandal' kararla eklendi. Kentin en kalabalık nüfusuna sahip mahallelerinden olan Çukurçayır'da eğitimöğretim veren Çukurçayır Ortaokulu'na önümüzdeki eğitim-öğretim yılında kayıt için şimdiye kadar 350 dolayında öğrenci velisinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

OKULDA ŞOK EDEN DUYURU

ORTAOKULA yeni başlayacak olan öğrencilerin velileri 'kayıt' başvurusu yaptıklarında kendilerini şoke eden bir duyuruyla karşılaştılar. Sınıfların yetersiz olduğu gerekçesiyle okula yeni kayıt sadece 60-70 öğrencinin alınacağı, alınacak olan öğrencilerin de 'kura çekilişi' ile belirleneceğini öğrenen veliler küplere bindi.

1 HAFTA KALA KURA ÇEKİMİ

OTURDUKLARI mahallenin Çukurçayır olduğunu, adrese dayalı sisteme göre çocuklarının Çukurçayır Ortaokulu'na kaydının yapılıp eğitimlerini sürdürmesi gerektiğini söyleyen veliler, "Sınıf sayısının yetersiz olduğu biliniyordu, ek sınıf talep edildi neden yapılmadı? Hele hele kura çekilişi ile okula kayıt tam bir skandaldir" ifadelerini kullandılar.

İMAM HATIP'E YÖNLENDİRME!

Kura çekilişinin okulların açılışına bir hafta kala 11 Eylül günü saat 10.00'da okul bahçesinde yapılacağı duyurulurken, öfkeli veliler, "Kurayla kayıt yaptıra- mazsak çocuğumuzu nereye, hangi okula kayıt yaptıracağız? Böyle bir rezalet olur mu? Bunca öğrenciyi İmam Hatiplere, Özel okullara mecbur bırakıyorlar" diye yakındı.

(kuzeyekspres)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com