29 Aralık 2016 Perşembe 09:53
Trabzon’da Otobüs Firmaları İsyanda

Firmalar, “Hat dışına çıkarsak bize bin 100 lira, Rize araçlarına ise 137 lira ceza uygulanıyor. Kimse bizim ekmeğimize göz dikmesin” diyerek yetkilileri göreve davet ettiler.

ÇİFTE STANDART

Trabzon’dan Rize ve Artvin’e yolcu taşıyan otobüs firmaları, haklarının yendiğini iddia ederek yetkilileri göreve davet ettiler. Trabzon’dan aldıkları yolcuları Rize’de indiren ancak geri dönüş yolunda hiçbir şekilde yolcu alamayan otobüs firmaları, aynı kuralın Rize’den gelen firmalar için de geçerli olmasına rağmen bir türlü uygulanmadığından yakındılar.

YOLCU ALAMIYORUZ

Rize araçlarının hat dışına çıktığını iddia eden firma yetkilileri, “Encümen kararıyla 20 araç için Çarşıiçi Sokak’ta yer verildi. Daha sonra haksız kazanç olduğu gerekçesiyle otogarın yanına alındılar. Ancak bu kişiler halen kafalarına göre 42 araçla Çömlekçi’ye kadar giderek yolcu taşımacılığı yapıyorlar. Yetkililer de bu kişilere resmen göz yumuyor” ifadelerini kullandılar.

RİZE CEVAP VERDİ

 Rize-Trabzon Kooperatifi Başkanı Ekrem Kavalcı ise, Trabzon ilçelerinin hiçbirinden yolcu almadıklarını, sadece inmek isteyen yolcuları indirdiklerini belirterek “Daima uzlaşmaktan yana olduk. Ancak bize yaklaşan hiç olmadı. Herkes ekmek peşinde ve kimse kimsenin ekmeğine konmuyor. Rize’den Trabzon’a giden yolcu meydana çıkmak için 3 dolmuşa binmek zorunda kalıyor” dedi.

Karadeniz

Son Güncelleme: 29.12.2016 10:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com