08 Temmuz 2017 Cumartesi 09:16
Trabzon’da Suriyelilerin Tercihi Katar Bankası

Trabzon'daki binlerce Suriyeli, Türkiye'de faaliyet gösteren diğer bankaların yanından Katarlı olduğu için sıyrılan QNB Finansbank'a akın ediyor. Hatırlanacağı üzere Katarlı QNB, 2015 yılında National Bank Of Greece'in Finansbank'taki yüzde 99,81'lik payının tamamını 2,7 milyar Euro'ya satın almıştı.

ÖZELLİKLE QNB'Yİ TERCİH EDİYORUZ

Suriye'de yaşanan savaşın ardından Trabzon'a gelen Suriyeliler, özellikle QNB Finansbank'ı tercih ediyor. Katar Ulusal Bankası'nın (QNB) 2015 yılında Finansbank'ı satın almasının ardından Suriyelilerin farklı bankalarda yer alan yatırım ve birikimlerinin QNB'ye kaydığını belirten Suriyeli Ravva Sabeh, Araplar için banka seçerken öncelikli şartın güvenilirlik olduğunu ifade etti.

Trabzon'da 4 yıldır ikamet ettiğini vurgulayan Sabeh, daha önce çalıştığı bankalara güvenmediğini, QNB'nin Türkiye'de faaliyete girmesinin ardından ise derin bir nefes aldığını özellikle QNB'yi tercih ettiğini söyledi. Türkiye'de sık sık duyduğu 'Türkün Türk'ten başka dostu yoktur' sözünün Arapların QNB'yi tercih etmesine en uygun söz olduğunu belirten Sabeh, "Türklerin ırklarına olan bağlılığı öyle sanıyorum ki zaman içinde Araplara geçmiş. Şuan Katar ile diğer Arap devletleri sorun yaşasa da Arap vatandaşların birbiriyle böyle sorunları hiçbir zaman olmamıştır." dedi.

(günebakış)

Son Güncelleme: 08.07.2017 09:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com