09 Mart 2017 Perşembe 11:30
Turizm İçin 65 Reçetelik Madde

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Sümela’nın da içinde yer aldığı Altındere Vadisi’ne 4 cam seyir terası kurmak ve ring hizmeti vermek için proje hazırladıklarını açıkladı

Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2017 yılı taslak eylem planını düzenlenen toplantı ile açıkladı. Vali Yücel Yavuz başkanlığındaki toplantıya, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu katıldı. Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, taslak eylem planını 65 maddeden oluşan bir sunumla anlattı.

TURİZMDE TANITIM TEK ELDEN OLMALI

Ayvazoğlu, “Turizmde tanıtım tek elden yapılmalı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin havaalanlarında ‘Trabzon’a davet’ afişleri asılmalı. Slogan ve tanıtım filmi yapılmalı. Tanıtıma yönelik sosyal medya hesapları aktif halde kullanılmalı. Turizm danışma ofisleri otantik olarak ‘Serender’ şeklinde yapılmalı. Haritalar, kartpostallar turistlere sunulmalı. Yurt dışı fuarlarına etkin olarak katılmak gerekir. Sarp Sınır Kapısı’ndai, Doğu Karadeniz’in 6 iliyle birlikte turizm danışma ofisi oluşturulmalı. Trabzon fetih filmi çekilmeli. Müze çeşitliliği artırılmalıdır. Festival ve etkinlikler daha etkin hale getirilmelidir” dedi.

ALO TURİZM HATTI

Uzungöl’e yönelik de değerlendirmede bulunan Ayvazoğlu, “Uzungöl’de artan trafik sorunu için tünel şeklinde otopark yapılmalı. Şikayetlerin takip edildiği İngilizce, Arapça turizm ofisi açılmalı. MOBESE uygulamasına geçilmeli. Çevre temizliğine dikkat edilmeli, seyir terasları oluşturulmalı. Yürüyüş ve bisiklet yolu düzenlenmeli. Güvenlik denetimleri artırılmalı. Yönlendirme levhaları asılmalı. Memnuniyeti artırıcı konaklama tesisleri, acenteler ve rehberler denetlenmeli. Anketler yapılmalı” diye konuştu. Ayvazoğlu, turizmle alakalı çok önemli sayılabilecek Alo Turizm Hattı için 444 15 61 numarasının rezerve edildiğini, kısa bir süre sonra da aktif hale geleceğini söyledi. 

CAM VE AHŞAP DÖRT TANE SEYİR TERASI

Toplantının sonunda, Altındere Vadisi ve Sümela ile ilgili önemli gelişmeler yaşandığını da kaydeden Ayvazoğlu, “Maçka Vadimiz önemli bizim için. Bu vadimizin yüksek birçok noktası var. Aynı zamanda bu vadimiz milli parktır. Sümela’nın tam karşısından yürüyüş yolu ile 4 seyir terası planlıyoruz. Bu seyir teraslarımız ahşap ve cam olacak. Ring dediğimiz olayla da seferler düzenleyip önce Sümela’yı gezdirip sonra seyir teraslarımıza götüreceğiz. En azından turistimizin 1 gün daha fazla kalmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Ayvazoğlu, bu projenin tamamlandığını ve ihale aşamasına geldiğini sözlerine ekledi.

Meryem AKGÜN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com