20 Mart 2017 Pazartesi 10:09
Uçak Koltuklu Köy Kahvesi

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman, uçakların eski koltuklarını 2 yıl önce baba ocağı Trabzon’un Köprübaşı ilçesine bağlı Beşköy mahallesine gönderdi. Mahalle sakinleri, hemşerileri Ahmet Karaman’ın bu jesti karşısında çok mutlu oldu. Koltuklar, mahalledeki kahvehaneye yerleştirildi.

TRABZONSPOR’UN MAÇLARINI KONFORLU İZLİYORUZ
Hayatında hiç uçağa binmemiş olan Hüseyin Çakaloğlu, “Hemşehrimiz Karaman uçaklardan sökülen eski koltukları Beşköy’e hediye etti. Koltuklar kahvehaneye konuldu. Ben uçağa hiç binmedim ama uçak koltuğuna oturmuş oldum. Benim gibi köyümüzde hayatında hiç uçağa binmeyip koltuğuna oturan bir sürü insan var. Köyümüzün evladı mühendis olmuş, bizi unutmamış, bu koltukları göndermiş. Mutlu olduk tabi. 2 yıldır bu koltuklarda oturuyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Hasan Bayraktar ise, “12 yıldır uçağa biniyorum ama bizim köyümüzdeki gibi rahat uçak koltuğuna hiç oturmadım. Köy kahvesinde, uçak koltuğu herhalde Türkiye’de ilk. Maç izlemek için kahveye geliyoruz, koltuklar öyle rahat ki, Trabzonspor’un maçlarında hop oturup, hop kalkıyoruz. Hatta maçlarda gerildiğimizde emniyet kemerlerini bağlayıp, sinirlerimize hakim oluyoruz. Köye bu hizmete sunan hemşerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com