02 Mart 2017 Perşembe 13:59
Uzungöl Karıştı, Turizmcilerde Söz Düellosu Başladı

Karadenizin Sesi / Fettahoğlu’nu Uzungöl’e, millete ve ülkeyi ihanetle suçlayan ve kınayan 4 dernek yetkilisi Fettahoğlu’ndan söylemlerini düzeltmesini istedi. Bilindiği gibi turizmci iş adamı Fettahoğlu önceki gün hem Uzungöl teleferiği hem Uzungöl turizmini konuşmuş ve Arap’ların Arap’ları nasıl kazıkladığını anlatmıştı. Ayrıca Uzungöl de dahil Trabzon’da yetkililerin bir komisyon kurarak fiyat tarifesini denetlemelerini önermişti.

Turizm işletmecisi Şükrü Fettahoğlu’nun Uzungöl ile ilgili basında yer alan iddiaları üzerine Uzungöl’deki dört dernek bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yaptı. Dernek başkanları, “Arap’a ayrı, aceme ayrı, Türk e ayrı fiyat uygulamasının yapıldığı, turistlerin bayramlarda soyup soğana çevrildiğini, Arap’ın Arap’ı kazıkladığı şeklindeki aslı astarı olmayan iddiaları ortaya atmak turizme ihanettir.” dedi.

 Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Uzungöl Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ve Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk’ün yapmış olduğu ortak basın açıklamasına cevaben bugün Turizmci Şükrü Fettahoğlu’ndan yanıt geldi.

Fettahoğlu 4 derneğin ortak basın açıklamasına cevaben yaptığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Sayın, Zeki Soylu, Mustafa Akyüz, İdris Akyüz ve Mehmet Öztürk beyler, sizler Bektaşi gibi ayetin başını okuyor, sonunu es geçiyorsunuz. Şöyle ki; Teleferikle ilgili yaptığım basın toplantısında, bu teleferiğin ne için yapılacağını devletten gerekli izinleri ne zorluklarla alabildiğimi, Türkiye 'deki Bürokrasinin yatırımcılara neler çektirdiğini uzun uzun anlattım. Bu vesile ile gazeteciler bazı sorular sordular, ben bu sorulara tamamen objektif, dürüstçe ve bazı dedikoduları giderecek düşüncelerimi anlattım.

Ne demişim bir bakalım,

1- Uzungöl ‘deki tesislerde bunun içinde varım. Araba ayrı, aceme ayrı, Türk e ayrı fiyat uyguluyorlar iddialarının önüne geçmek için Türkçe, Arapça ve İngilizce Fiyat listeleri ve menüler herkese şart koşulsun ki; bu iddialar cevabını bulsun ve ayrıca ilgili müdürlüklerce bir ücret ve sağlık komisyonu oluşturulsun dedim.

2- Özellikle Ramazan Bayramı'nda çok farklı fiyatlar uygulanıyor bu her tesis için söylenmiş değildir. Sizlerde biliyorsunuz ki bu tür yanlar oluyor, ben bu sözlerimi Sayın Süleyman Soylu'nun Uzungöl ‘de tertiplediği çalıştayda söylemiştim sizlerde oradaydınız.

3-  Arap’ı Arap kazıklıyor dedim, Uzungöl ‘de bazı tesisleri ucuza kapatıp sezonda fahiş fiyatlarla satıyorlar dedim. Fakat Uzungöl ‘ün tamamını söylemedim, Bu söylediğim doğru değil mi?

Ben demek isterim ki; Büyük bedeller ödeyerek, çileler çekerek, dişten ve tırnaktan artırılarak meydana getirilen Uzungöl yabancılar, hak etmeyenler yemesin.

Uzungöl Uzungöllülerin olsun

Sizler ne demişsiniz;

1-Uzungöllüler misafirlerini soyup soğana çeviriyor, asla ben böyle bir şey demedim, söylediklerim bantlarda kayıtlıdır, bu kelimeleri ben değil siz söyletiniz, Ben Uzungöllü değilmişim, siz dünyaya at gözlüğü ile bakıyorsunuz. Uzungöl neresidir bilir misiniz, Uzungöl Karester Yaylası, Haros Mahallesi, Büyük Yayla, Şekersu Yaylası, Sarıkaya Yaylası, Yente Yaylası, Deridere, Çayıroba, Arapözü, Demirkapı mahalleleri, 7 Göller ve merkezden oluşan bir havzanın adıdır.

2- Bana memleket ve Türkiye düşmanı ifadesi kullanma cesaretini gösterdiniz, size hiç yakışmadı, bir şey derken 9 defa düşüneceksiniz çünkü muhatabınız Şükrü Fettahoğlu'dur sizler bilmeyebilirsiniz büyüklerinize sorun. 1968 yılından beri yöremize ve Uzungöl’e neler yaptığımı rahmetli başkanlar Mustafa Özen ve Salih Kocaman'ın mezarlarına gidin sorun cevap alacaksınız. Hayatta olan Sayın Mustafa Kocamana sorun. Çaykarada elektrik yokken Uzungöl elektriği, orta okulu ve sağlık ocağını kim getirdi sorun. Değirmenci aziz dostum rahmetli Hacı Mustafa'ya gidin mezarında sorun Kur'an Kursunu anlatsın. Pala Ahmet'e sorun Uzungöl Merkez Camisinin halılarını kimin yaptırdığını, halıları kimlerin toplattığını sorun.

3- Netice; Yaşadığım gördüm ve tecrübelerime dayanarak bazı tehlikelere dikkat çekmek istedim. Uzungöl ‘ün 30 sene önceki Sarıyer olmasını istiyorum. Bir gün gelir gündüz fener yakar sokaklarda turist ararız korkarım. Uzungöl; 74 yaşındayım bunun 65 yılını iyi bilerek yaşadığım vatanımdır, sevdamdır. Her Uzungöllü benim kardeşim, yeğenim ve canımdır. Beni Uzungöl’e düşman ilan edenler Ataköy Hastanesinde kendini kontrolden geçirsin. Ne derseniz deyin 2018 kışından itibaren Uzungöl’e misafirlerle dolduracağım. Bu benim rüyamdır, hedefimdir, sevdamdır. Rabbimden bunu görünceye kadar bana hayat vermesini niyaz ediyorum.”

Son Güncelleme: 02.03.2017 14:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com