11 Şubat 2017 Cumartesi 11:49
Vakfıkebir'in Ballı Mahallesi'nde Büyük Tehlike

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesine bağlı Ballı Mahallesi Cami Sokak’ta hane sahibi Helim Zaman’ın evinde kaymalar olup, ciddi hasarlar oluştu.

 1 yıldan beri ufak tefek sorunların yaşandığı evde, artık durulamaz hale geldi. Bu kaymanın ve evde büyük hasarlar oluşmasının sebebi ilk belirlemelere göre, en altta sert tabakanın, onun üzerinde bir çamur tabakası ve onun üstünde de normal işlenebilen toprak olmasıdır.

Oynama ve kayma yaparak da ev maalesef yavaş yavaş dere yatağına dayanmaya devam ediyor. Edinilen bir diğer bilgiye göre: Çamurun üzerinde yeni döşenen 1 metrelik büyük su borusu bulunuyor, 4 tane ilçenin su ihtiyacını karşılayan su borusunun, kaymaya büyük bir etkisi olduğu söyleniyor.

Hane sahibi Halim Zaman’ın başvuruları sonucunda bu aile kış gününde köy muhtarının öncülüğüyle köyün ortak malı olan, eski kıraathaneye yerleştirildi. Kıraathanede 1 oturma yeri ve 1 tuvaletten başka bir şey bulunmuyor.

Gelen yetkililer ise burada kadastro olmadığı için bizim size yapacağımız bir şey yok diyerek çekip gidiyor.

Hane sahibinin oğlu Süleyman Zaman, bu durumdan oldukça rahatsız olup yetkililere sitemini aşağıda eklediğimiz videoda belirtti. Bu duruma yardım edilmesi ve çözülmesi için yetkililerden yardımlarını bekliyoruz.

(SesimizTrabzon)

Son Güncelleme: 11.02.2017 11:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com