08 Mart 2017 Çarşamba 22:01
Vali Kadınları Unutmadı!

Ziyarette, Valilik çalışanlarına çicek takdim eden Vali Yavuz  onlarla bir süre sohbet etti. Kadınlar Gününe gösterdiği  hassasiyetten dolayı valilik personeli de Vali Yavuz’a teşekkürlerini sundular. Yücel Yavuz, günle ilgili yayınladığı mesajında ise şu ifadeleri kullandı:

"8 Mart, kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla, 8 Mart 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan bir kararla, tüm dünyada ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Aile müessesesinin temel taşı, değerlerimizin en önemli temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek tüm insanlığın mesuliyetindedir.

Kadınlar, yetiştirdikleri nesillerle ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel ve nitelikli fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda daha güçlü olacağımız aşikâr bir hakikattir.

Kadınlarımız, tarihimizin her döneminde içtimai hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her zaman fedakârlıkların en yüce örneklerini göstermişlerdir. Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketimizin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamışlardır.

Son yıllarda münferit hadiseler olsa da kadınlarımıza şiddet uygulayanların varlığı bir gerçektir. Bu sorunun çözümü için, yasal düzenlemelerin yanı sıra, çocukluktan itibaren, kadim kültürümüzün genetik kodlarında ve yüce dinimiz İslam’ın ahlaki kaide ve telkinlerinde yer alan vicdani eğitimin de verilmesi gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; iktisadi, sosyal ve siyasal alanlardaki etkinliklerinin ve yetkinliklerinin daha da artmasına vesile olması temennisiyle sevginin, şefkatin ve fedakârlığın sembolü olan tüm kadınlarımızın ‘Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum.”

Anahtar Kelimeler:
Trabzon Valisi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com