03 Ocak 2017 Salı 17:16
Vali Yavuz “Yerel Dinamizmimiz Çok İyi”

VALİ YAVUZ’DAN SATIR BAŞLARI:

2017’DE DE ÖNCELİK TURİZMİN

“2017 yılı kazasız, belasız umarım çok güzel bir yıl olur. 2017 öncesi 6 aylık süreçte edindiğimiz bilgi ve beceri neticesinde kafamızda bir yol haritası çizdik. Bunu şehrin dinamikleri ile tasarruf edeceğiz ve istişare mekanizması ile hareket edeceğiz. 2017’de de şehrimizin öncülük sıralamasında turizm birinci gelmelidir. Turizm dediğimiz de de birebir destek ve eleştiri alınmalı ve katkı sunulmalıdır. Bu manada basına iş düşüyor. Elimizde Vali Abdil Celil Öz zamanında kurulmuş, hazır bir yapı var, o da İl Kültür ve Turizm Koordinasyon Kurulu. Bu kurul koordinasyon yapmakla yükümlü kurulmuş. Bunun dışında bir de Turizm Meclisi, sonrasında Turizm Yürütme Kurulu oluşmuş. Müthiş bir önerge hazırlanmış, bunu bu yıl hayata geçiriyoruz.”

TANITIM GÜNLERİ AKM’DE OLMAYACAK

“Turizm destinasyonu itibariyle müthiş bir vilayet Trabzon. Tanıtım adına turizmi ele alacağız çünkü Trabzon’u çok önemsiyoruz. Türkiye genelinde Trabzon profesyonelce tanıtılmalı. Bunu İl Koordinasyon Kurulu ile ele alacağız. Bunu karar altına aldık. Şehir dışında ya da yurt dışında yapılan Trabzon Tanıtım Günleri, Trabzon Valiliğinin sevk ve idaresinde ciddi, seçkin ve bilinçli katılım akabinde profesyonel dizayn ile gerçekleşecek. Ankara’da gerçekleşen tanıtım günleri artık Atatürk Kültür Merkezi yerine çok daha seçkin bir yerde nezih bir şekilde yapılması adına çalışma başlattık. Trabzon denildiğinde kirlilik olsun istemiyoruz. Bununla ilgili talimatımızı verdik.”

MORALİMİZİ BOZACAK BİR DURUM YOK

Vali Yavuz’un değerlendirmelerinin ardında soru cevaba geçildi. Bir basın mensubu ‘Trabzon göç veren bir şehir, bu noktada yatırım alması güç değil mi? Yatırımlar nüfusla ilintili değil mi? Katar Emirinin Trabzon ziyaretinden payımıza ne düştü?” diye sordu. Vali Yavuz bu soruya, “Moralimizi bozacak bir durum yok. Şehrin nüfusu göç vermesi hasebiyle azalan nüfusu zamanla göreceğiz. Bu duruma şöyle de bakmak gerekir, insanların daha konforlu bir hayat seçme imkanı varsa da göç ederler. Trabzon’da yapılması gereken zorunluluklar belli. Coğrafi zorluk söz konusu yatırım açısından Trabzon’da. Tüm bunlara rağmen şehrimizde istihdam artırıcı yatırımlar söz konusudur. Siyaseten dinamiklerimizde bu noktada gayret gösteriyor. Yerel dinamizmimiz çok iyi. Geriye değil, ileriye gidiyoruz. Katar Emiri ise şehrimize hayran kaldı. Mutlaka şehrimize bir kazanım olacaktır. Çok ciddi bir gelişme olacağını ümit ediyorum. Bu durumun gelişmesini çok değerli bir büyüğümüz açıklamasını yapacaktır” şeklinde cevap verdi.

(Meryem AKGÜN)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com