07 Şubat 2017 Salı 13:42
Vatan Partisi ‘Hayır’ Diyor!

Meryem AKGÜN / Vatan Partisi Trabzon İl Örgütü, Başkanlık sistemi için referandum kararını açıkladı ve İl Başkanı İnci Güngör, “Vatan Partisi İl örgütü olarak, biz, milletin saflarındaki dostluk ve kardeşliğin bozulmamasını temenni ederek, ‘hayır’ yönünde oy kullanacağız” dedi

Vatan Partisi Trabzon İl Başkanı İnci Güngör, Başkanlık sistemi ile ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde değerlendirmede bulunarak, “Ülke içinde ve sınırlarımızın ötesinde bölücü ve yobaz teröre karşı mücadelede kesin sonuç almak, geleceğimiz için, milli birliğimiz için belirleyici önemdedir. Bu anlamda AKP kendi geleceğini, Türkiye’nin geleceği ile birleştirmişken, Cumhurbaşkanlığı Sistemi girişimi, Atlantik çevrelerinin Diktatörlük söylemine fırsat veriyor ve farklı güçleri ABD planlarının içine çekiyor. Hatırlanacaktır, Saddam Hüseyin, ülkesinin tartışmasız lideri iken, attığı hesapsız adımla tuzağa basmıştı. Böyle bir diktatörlük tuzağına düşmemek için doğru konumda yer almamız gerekiyor. Doğru konum asker ve polisin yanında yer alarak, ABD emperyalizminin açıkça desteklediği teröre karşı mücadele vermek, milli seferberlik mevziinde kararlılık göstermektir” dedi.

EVET HAYIR KAMPINA SÜRÜKLENİYOR

Güngör, “FETÖ darbesine karşı birleşmiş olan güçler, referandum sürecinde ayrışıyor. Şehit cenazelerinde hep birlikte yüreği yananlar, “evet- hayır” kampına sürükleniyor. PKK’ya karşı birlikte mücadele edenler, bu süreçte birbirine yan bakıyor. Getirilen anayasa değişikliği ile özetle, milletin iradesi olan meclis işlevsiz bırakılıyor. Türkiye’nin Referandum’ a gitmesi halinde,  Vatan Partisi İl örgütü olarak, biz,  milletin saflarındaki dostluk ve kardeşliğin bozulmamasını temenni ederek, ‘hayır’ yönünde oy kullanacağımızı, Trabzon’da bu yönde hareket eden tüm siyasi partiler ile özel ve tüzel kişiler ile, sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket edeceğimizi Trabzon halkına buradan duyuruyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com