09 Şubat 2017 Perşembe 11:02
Vicdanları Acıtan Karar

İzmit Osmangazi Köprüsü’nde 10 Ağustos 2016’da TIR şoförü İlkay Baygın’ın çarptığı Trabzonlu trafik polisi Muhittin Bozoğlu ölmüştü. Mahkeme, TIR şoförü Baygın’a önce 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi, ardından kararı 24 bin lira para cezasına çevirdi

İzmit Osmangazi Köprüsü’nde 10 Ağustos 2016’da TIR şoförü İlkay Baygın, Trabzonlu trafik polisi Muhittin Bozoğlu’na çarparak ölmesine neden olmuştu. İlkay Baygın hakkında Gebze 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. 6 ay süren davanın ardından mahkeme kararını açıkladı. Bozoğlu’nun şahadetine neden olan İlkay Baygın’ı 3 yıl 4 ay hapse mahkum eden mahkeme, bu cezayı 24 bin lira para cezasına çevirdi.

VERİLEN CEZA GÜNLÜK 2 PAKET SİGARA PARASI

Kazada yaşamını yitiren polis memuru Muhammet Bozoğlu’nun kardeşi Muhittin Bozoğlu, “10 Ağustos günü ağabeyim, Osmangazi Köprüsü girişinde görevi başında araç içinde duruyordu. Yanında başka bir polis arkadaşı daha vardı. Kazadan bir 10-15 dakika önce diğer polis arkadaşı araçtan yürümek için iniyor. Daha sonra da gelen TIR'ı görüyor. Bariyere çarptığını görüyor. Ona emniyet şeridinden çıkması için ikazda bulunuyor. Ancak TIR şoförü halen yoluna devam ediyor. Muhtemelen polisi görmüyor. Daha sonra ağabeyimin bulunduğu görev aracını altına alıp 230 metre sürüklüyor. 230 metre sonra sol bariyere çarpıp polis aracı kurtuluyor. Olay yerinde ağabeyim vefat ediyor. TIR da 700-800 metre sonra ancak durabiliyor” dedi. Verilen cezanın günlük 2 paket sigara parası olduğunu söyleyen Muhittin Bozoğlu, "Karar bizim için kabul edilebilir değil. Karara üst mahkemede itiraz ettik" diye konuştu. Bozoğlu, TIR şoförüne daha ağır bir ceza verilmesi gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

İnan KALYONCU/İLKHABER

Son Güncelleme: 09.02.2017 11:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com