16 Ağustos 2017 Çarşamba 15:51
Volkan Konak’a sahip çıktılar

Başkan İsmet Gazioğlu yönetiminde toplanan yönetim kurulu üyeleri, özellikle sanatçı Konak’a ve Maçka halkına yapılan acımasız eleştirileri kınayarak herkesi sağduyulu olmaya çağırdı.

Gazioğlu’nun yaptığı basın toplantısının tam metni:

“İçimizden yetişen ve halkla iç içe olan, koruması olmayan, Türkiye’nin her ilini, ilçesini, beldesini tek başına korkmadan arşınlayan, içi ile dışı bir kardeşimiz Volkan Konak’ın 3 sene önce söylediği sözler çarpıtılarak ve nefret tohumları ilave edilerek maalesef milletimiz önünde küçük düşürülmek ve hedef haline getirilmek istenmektedir.

Memleketimizin en büyük yasama organı TBMM de Milletvekilleri ile temsil edilen bir parti heyetinin, Sinop’ta linç girişimi ile karşı karşıya kalmış, Karadeniz turu için Samsun’a gelmişler ancak umduğunu bulamayan partili heyet Trabzon’a gelmeyi göze alamamış ve yaptıkları bir basın toplantısı ile Karadeniz turunu iptal etmişlerdir.

Bunun üzerine sanatçımız Volkan Konak, “Bence onlar bizim insanlarımız. O davranış, o şiddet çok yanlış. Diyaloga çok inanıyorum. Mesela oturup konuşacağız” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Volkan Konak sözlerinin devamında da; Biz de herkesi kucaklayan bir dille, insanların seyahat özgürlüğünün olduğunu, herkes her ile gidebilmeli, (aksini düşünmek ülkenin bölünmüşlüğünü kabul etmek olurdu) tarihi ve turistik yerlerini gezebilmeli, hatta geldiklerinde doğduğum kasaba da onları uygar ve medeni bir şekilde karşılayabileceğini söylemiştir. Yıllarca bu topraklarda kardeşçe yaşayan insanların, beraberce omuz omuza vatanımızı kurtarmak için savaş veren bu insanlarımızın kavgasını önlemek için sanatçımız tarafından söylenen bu sözler, bugün katliamların ve hain pusuların kurulduğu bir dönemde söylenmiş gibi kurgulanıp yayınlanmasının sebebi sizce ne olabilir ki?

Verdiği konserlerin sonunda Mustafa Kemal Atatürk’e atıf yaparak marşlarımızı söyleyen, binlerce misafirlerin ayakta dakikalarca alkışladığı Volkan Konak, Maçka’mızın, Trabzon’umuzun olduğu kadar tüm ülkemizde sevilen ve saygı duyulan aydın biridir. O’nun böyle safsata ve dayanağı olmayan laflarla yıpratılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.

O bizim içimizden yetişen bir değer olmakla beraber yaptığı hayır ve hasenatlarla topluma mal olmuş bir kişidir. Dünya ülkelerinde değer görmüş, sayılıp sevilmiş ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmış, bir değere yapılan bu mesnetsiz ve acımasız suçlamaları kesinlikle hak etmiş biri değildir.

Geçtiğimiz günlerde Maçka ilçemizde yaşanan terör olayında şehit edilen Eren Bülbül kardeşimiz ve J.Bşçvş. Ferhat Gedik askerimiz şehit olmuş, bir polis memurumuz yaralanmıştır. Bütün yurtta büyük yankılar uyandıran bu menfur olayı ve terörü şiddetle kınıyoruz.

Bu alçakça terör saldırı olayında kimse Maçkalı yurttaşlarımız kadar üzülmemiştir. Etle tırnak olmuş bu vadide yaşayan kişiler olarak birimizin başına gelen acı bütün yöre insanının canını yakar.

Sonuç olarak, hayatını memleket sevdasına, özgürlüğün simgesi olan asil bayrağımıza, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk uygarlığına adayan hemşerimiz Volkan Konak’a, mesnetsiz ve nefret duyguları ile sanal ortamda yapılan karalamaları kesinlikle reddediyor ve kınıyoruz.“

Son Güncelleme: 16.08.2017 15:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com
Avatar
temel ustaoğlu 1 ay önce

savunduğu adamların hepsi hapisde pkk dan dolayı neyi savunuyonuz