03 Ocak 2017 Salı 09:32
Yangının Bilançosu

50 İtfaiye 80 Ekip Katıldı

TRABZON Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Üçyıldız Mobilya fabrikasında dün 14:30’da yangın çıktı. Fabrikada kaynak yapılırken çıktığı tahmin edilen yangına ilk olarak Büyükşehir itfaiye araçları müdahale etti. Yangın kontrol altına alınamayınca çeşitli ilçelerden 50 itfaiye aracı ve 80 ekip söndürme ve soğutma çalışmalarına katıldı. Uzun süre sonra yangın kontrol altına alınırken 40 milyon liralık zarar oluştuğu öğrenildi.

Gözyaşıyla İzlediler

FABRİKA çalışanları yangını gözyaşı dökerek izlerken fabrikanın ve şirketin sahibi iş adamı Alper Bektaş, zor saatler yaşadı. Yangının duyulması ve söndürme işlemlerinin uzaması üzerine İçişleri Bakan yardımcısı Sebahattin Öztürk, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit ve Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan yangın yerine gitti. 

OSB’ye İtfaiye Merkezi...

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu, bölgede yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada bölgeye en kısa sürede itfaiye merkezinin kurulacağının sözünü verdi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısında itfaiye merkezinin kurulması için karar alınacağını ifade etti. Arsin OSB Başkanı Koray Turan ise Büyükşehir’i suçladı.

Büyükşehir’i Eleştirdi

OSB Başkanı Turan açıklamasında, “Allah kimsenin başına böyle bir kaza vermesin. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. İtfaiyenin bölgeye ne kadar geç intikal ettiğini herkes gördü. Trabzon’dan bu bölgeye itfaiyenin gelmesi en az yarım saat sürüyor. Biz bir sene önce Büyükşehir Belediyemizden buraya itfaiye merkezinin kurulmasını talep etmiştik. ‘Yerini de biz verelim.’ demiştik dedi.

Günebakış

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com