06 Şubat 2017 Pazartesi 11:43
Yeşilyalı İçin Özel Çalışma

Trabzon’un Arsin ilçesine bağlı Yeşilyalı mahallesinin özel afet bölgesi olması için çalışma başlatıldı. Heyelan yüzünden 10 evde hasar oluştuğunu hatırlatan Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, vatandaşların mağduriyetlerini azaltmak için çalıştıklarını söyledi.

Şen, “Oturulmaz durumda olan 10 konut için hak sahiplerine ulaştırılmak üzere 24 bin liralık bir ödenek Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından İlçe Kaymakamlığı’mıza ulaştırılmıştır. Ayrıca mağdur vatandaşlarımıza kira yardımı yapılması için çalışıyoruz. Bunda da önemli bir mesafe aldık. Girişimlerimizin olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Burayı afet bölgesi ilan edemiyoruz ancak kanundaki birtakım noktaları değerlendirerek özel afet bölgesi olması için çalışıyoruz” dedi.

Toprak hareketliliğine bölgedeki su kaynaklarının neden olduğunu düşündüklerini de dile getiren Başkan Şen, “Mahallemizde 2 ayrı su kaynağı var. Bu su kaynakları aldığı yağışın ardından toprak hareketliliğine neden oldu diye düşünüyoruz. Yoğun bir kar yağışına da maruz kaldık. Karın toprak hareketliliğini artırmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com