14 Mart 2018 Çarşamba 18:19
Yılmaz’dan 14 Mart mesajı

Trabzon İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, 14 Mart tıp bayramı nedeni ile mesaj yayımladı. İşte Yılmaz’ın mesajı: “En değerli varlık insandır;  insanın en değerli varlığı da sağlığıdır.Hekimlik; dünyanın her bölgesinde, her ikliminde, her şart altında, yaz kış, gece gündüz demeden; barışta ve savaşta, her türlü tehlikeyi göğüsleyerek; hiçbir din, dil, ırk, milliyet, dost düşman farkı gözetmeden, evrensel normlarda hizmet veren en kutsal mesleklerden biridir. Özü, insana koşulsuz hizmettir.

Sağlığın olmadığı yerde mutluluk ve huzurdan bahsedilemez. Bu yüzden zorlu tıp mesleği, insanın acısını azaltırken daha nitelikli, sağlıklı bir yaşam sunarak; saygın, onurlu ve kutsal olan bu yolda fayda sağlamaktadır.

İnsanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı mesleği olarak seçen ve bu meşakkatli mesleği insan onuruna yaraşır şekilde icra eden tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” nı kutluyor, sonsuz sabır ve üstün gayretli çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com