Televizyondan bomba gibi bir açıklama izledim. MHK’nin başındaki kendini bilmez eski hakem bu seneki hakem hatalarının geçen sezondan farklı olmadığını söyledi. Arkadaş sen hangi ülkenin federasyonunun MHK başkanlığını yapıyorsun ya da bizler mi Türkiye’de yapılanlardan haberdar değiliz! Bunları biri çıkıp bize anlatsın.

Ey Kuddusi! Sen bu ülkede yıl - larca düdük, pardon kaval çaldın ama hala daha o kaval hangi şart - larda çalınır hangisinde çalınmaz bunu unutmuşsun anlaşılan.

Sen bir kere geçen sezonki MHK başkanını abdest alda eleştir. Bir kere Yusuf Namoğlu bu ülkenin en karakterli hakemliğini ve MHK başkanlığını yapmıştır. Sen kalkıp bu seneki hakemleri utanmadan savunuyorsun.

Bu sezon sadece Trabzonspor’a yapılan haksızlıkların toplamı kadar geçen sezon tüm takımlarımıza yapılmamıştır. Sen bir de utanmadan iki sezonu da aynı tutuyorsun ve bunu örnek gösteriyorsun. Ben başkalarına yapılan yanlışlıkları değil bize yapılanları söyleyeyim sana;

22 maçın 12’sinde resmen katledildi Trabzonspor. Bunları istersen sana maç maç ve ismen de söylerim. Peki bunları bile bile sen kalkıp üç kuruş maaşın için insan - ların yüzüne baka baka nasıl yalan söylüyorsun?

Sende ve ekibinde onur ve hay - siyet varsa derhal istifa edersiniz. Ama sen arkanı birilerine dayadın, “bana nasılsa bir şey olmaz” diye düşünebilirsin!

Trabzonsporlular MHK’yi bölücü bir örgüt gibi görmektedir. Futbola siyaseti sokan Karadeniz düşmanlığı yapıyor. Trabzonlu’nun ekmeği, yemeği ve suyu Trabzonspor’dur. O’na vurulan darbeyi kendine vurulmuş gibi hisseder o zaman da aç yatar, aç kalkar ama insanlıklarından, onurlarından, şeref ve haysiyetlerinden de kesinlikle taviz vermezler.

İşte benim yöremin insanının tarifi budur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com