Siyasetten söz etsem, biliyorum “- Yine mi?” Diyeceksiniz. Çünkü artık “Gına geldi.” Haklısınız, sonuçta “Görünen köy”ü böyle sık-sık tarif etmeye gerek yok. Siyaset yine kısır döngüsü içinde taraflar çekişip duruyor.


Spora sıra geldiğinde siyasetten farklı bir iç açıcılık yok ortada maalesef... Trabzonspor içine düştüğü kendini inkâr eden transfer politikaları nedeniyle “Para babası hovarda” rolünde masada oturmaya ve de kaybetmeye devam ediyor.


“Günü kurtarma politikaları”nın vardığı nokta şimdi tüm acılığıyla yaşanıyor camiada... Kulübün yönetimsel anlamda yaşadığı zaafın sahada alınacak başarılı sonuçlarla örtülmesi için başvurulan dış transfer hovardalığının geldiği noktanın üzücülüğü yaşanıyor ne yazık ki...


Yaşanıyor ve aynı transfer anlayışının sürdürülmek istenmesi ise bu vadide Trabzon’u, Trabzonluyu ve Trabzonspor’u tanıyamamış olmanın bedeli olarak orta yerde sırıtıyor. Bu başarısızlıkların üzerine tüy dikmek heyecanı aslında...


Ya da aslında hiç eskimeyen güzelim yerli kumaşın üzerine eskimiş/pörsümüş yabancı kumaşı yama yaparak şirin görünme sevdalanmaları...


Ey Trabzon spor kamuoyu!

Dün, bugün ve de yarın Trabzon’umuzu sportif alanda temsil etme görevini üstlenen gözbebeğimiz Trabzonspor’umuzu daha ne zamana değin sahipsiz bırakacaksın?


Siyasal alanda kimi zaman söylenen “Titre ve kendine gel...” söylemini Trabzonspor için tam haykırma zamanı...


- Titre ve kendine dön Trabzon!.. Kilerinde her tür malzemesi bulunan bir lokantanın yemek yapamama acziyetini düşününüz. Trabzonspor’un bundan, bu manzaradan farkı ne? “Altyapı”da yakaladığı başarıyı temel alıp sürdürmesi gereken bir kulüp nasıl bir şaşkınlıktır ki, “tavuğun kaza bakıp” imrenmesi örneği, ya da “komşum bal-börek yiyor, ben de...” sevdalanmasına kapılmasının mantıksal tutarlılığını/tutarsızlığını Trabzonlular olarak hepimiz tartışmak durumundayız.


Yoksa bu anlamsız transfer politikası sürüp gidecek ve hayal hanelerinde şampiyonluklarla yaşayan nice Trabzonspor kuşağı gözü arkada göçecek bu dünyadan..


“Zararın neresinden dönersen kârdır” anlayışıyla uyanma zamanı çoktan geçti Trabzonspor için...


- Trabzonlular!.. Trabzonspor’a bugün değilse başka hangi zaman sahip çıkacaksınız?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com