Günümüzün son harikaları; tabletler, akıllı cep telefonları... Bakmayın ama "akıllı" dediğime! Bu veletlere güncelleme yapmazsanız, akıllı olmaları bir işe yaramıyor.

Zaten güncelleme yapmaya sizi mecbur bırakıyorlar. Siz erteleseniz de onlar periyodik olarak güncelleme yapmanızı hatırlatıyor. Çünkü güncelleme yapılınca, istediğiniz işlemlerin karşılığını alabiliyorsunuz...

İşte tam da burada konuyu Trabzonspor camiasına bağlamak istiyorum! Camia tarafından yine istifalar, yine görev değişiklikleri isteniyor. Yaklaşık 25 yıldır olduğu gibi...

Peki, dönüp bakalım arkamıza! Onlarca hocayı gönderdik de ne oldu? Çoğu, başka takımlarda başarıya koşuyor... Yönetimleri değiştirdik de ne oldu? Hep hüsran!

Şimdi soruyorum size! Çözüm Hami Mandıralı'yı göndermek mi? Ya da biraz daha kötü gittiğimizde Muharrem Usta'yı da mı göndereceğiz?

Yıllarca bu çözüm üzerinden, başarıya gitmeye çalıştık. Ama görülüyor ki olmuyor! Eee o zaman güncellenme zamanımız gelmedi mi? Bilgisayarlar bile her hafta güncelleniyor yahu!

Artık bırakalım bu çözümü olmayan eski düşünceleri... Çıkalım şu kısır döngüden! İskambil kağıtlarıyla kule yapmışlığınız vardır. Alt zemini düzgün kuramazsanız, o kule 3. ya da 4. katta mutlaka yıkılacaktır... İşte bizim sorunumuz da bu! Biz hep üst katlardaki yamuk kağıtları düzeltmeye çalıştık, zemindeki çarpıklığı umursamadan... Sonunda ne oldu? Kule yerlebir...

Emin olun, biz zemindeki sistemi düzgün kurarsak başarı da gelecek... Sabredin demiyorum! Sabrınızın kalmadığını da biliyorum! Eski, çözümü olmayan kararlardan vazgeçip; yenilenme zamanı gelmedi mi dostlar?

Ne diyor Edip Akbayram!: "İnanın, inanın çocuklar.. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler..."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com