Tertemiz iki şampiyonun mücadelesi öncesi 2010 – 2011 sezonunu hatırlatan eylemlere şahit olduk.  Önce Trabzon Atatürk Alanı'nda şike davasına neredeyse ömrünü adamış İbrahim Ertürk öncülüğünde yapılan eylem ile güne başladık, ardından Avni Aker Stadyumu’na geldiğimizde protokol tribünün ön bölümünde yer alan 7 şampiyonluk kupası dikkatimizi çekti. Anlaşılan Trabzonspor yönetimi ara verdiği şike mücadelesine "şekilsel de olsa" unutmadık mesajı vermeye çalışmış. Bakalım Fenerbahçe maçına kadar o kupa resimleri orada kalacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Maça gelirsek Şota Arvaladze taraftarı pek de şaşırtmayan bir 11 ile sahaya çıktı. Belli ki kemik bir kadro oluşturma peşinde. Şu aşamada ilk 11’i zorlayamayan futbolcular herhangi bir sakatlık durumu olmazsa sezonu yedek olarak tamamlayacaklar gibi gözüküyor. Özellikle Süleyman Hurma’nın ipuçlarını verdiği 3 transfer gerçekleşirse mevcut 11’den 3 kişiye de yedek kulübesi gözükeceği kesin.  Bu şekilde de yedek kulübesinde maçın kaderini değiştirecek oyuncu azlığına bir çözüm bulunmuş olur.

Maçın hemen 10. Dakikasında Trabzonspor için kronikleşmiş olan ara toplar ve hızlı oyunculara önlem alma sıkıntısı, Advincula’yı Onur ile karşı karşıya bıraktı, Onur’u geçen top direkten döndü. Bu Trabzonspor için büyük bir şans anıydı.

Trabzonspor ise ilk pozisyonu 37. Dakikada  M’bia’nın ceza sahası dışından mükemmel vuruşuyla geldi.  Bu vuruşu Kaleci Mert Günok aynı güzellikte çıkardı.

İlkyarı tam bitiyor derken Medjani’nin ayağından kaçırdığı toptan sonra Trabzonspor kalesi ciddi bir tehlike atlattı. İşte bu sırada  Özer Hurmacı ile Medjani arasında koridorlara taşındığı söylenen bir tartışma yaşandı ve fatura Medjani’ye kesilerek ikinci yarı yerine sahaya Aykut çıktı. Bu gelişmenin yeni bir krizin habercisi olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

61. Dakikadan sonra hareketlenen tribünler takımı da ateşlemeye başladı ki 67. Dakikada da beklenen gol geldi. Erkan Zengin’in golden sonra formasını taraftara göstermesi transferinden önce kullandığı “Fenerbahçe’den başka takımda oynamam" sözünün hala etkisinde olduğunu gösteriyordu adeta. 

N’Doye hücum hattına hareket getirse de kalan sürede başka gol gelmedi ve Trabzonspor zor da olsa Hasan Doğan sezonu’nun ilk maçını 3 puanla kapatarak hem biraz moral depoladı hem de 4 yıllık kötü başlangıç istatistiğini devam ettirmemiş oldu.

Şota Arvaladze Rabotocki maçı sonrası basın toplantısında bir soru üzerine takımın 15 Ağustosa hazır olacağını söylemişti. Belki de tüm transferlerin o tarihte biteceğini düşünmüş olabilir. Yoksa bu haliyle Trabzonspor izleyenlere hazır gözükmedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com