26 Nisan 2016 Salı 10:40
5 Hakemde 'Hocam Durdur' Demiş

Skor 4-0 iken 89. Dakikada çıkan hakeme saldırı nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili futbolcu, teknik adam, yönetici, yorumcu, taraftar herkes konuştu… Peki olayın mağduru haline gelen hakemler ne konuştu? O sırada 6 hakemin arasında ne yaşandı? Maç öncesi yaşanan gerginlikler 85’ten sonra giderek alevlendi… Bir grup taraftar kale arkasında tel örgüleri sökmek için uğraştı. Ekranlara da yansıyan bu görüntüleri fark eden ve olacakları adeta sezen 5 hakem, kulaklıktan orta hakem Bülent Yıldırım’ı uyararak “Durdur hocam durdur” dedi… Bu uyarı yaklaşık 3 dakika sürdü ve güvenliğin sağlanmasının ardından maça kaldığı yerden devam edilebileceği ikazı yapıldı. Ancak Bülent Yıldırım yardımcı ve ilavelerden gelen uyarıları dikkate almadı ve maçı devam ettirdi.

Yıldırım’ın yanlışları
Ve sonrasında olanlar oldu… İşin ilginç tarafı Bülent Yıldırım’ın hataları sonrasında da sürdü… Olayların çıkmasının ardından normalde sahada kalıp gözlem yapması ve raporuna yazması gereken hakem Yıldırım bunu yapmadığı gibi arkadaşlarını da beklemedi ve içeri girdi. Kurala göre Yıldırım’ın yardımcıları ve diğer hakemlerle beraber içeri girmesi gerekiyordu. Maçla ilgili dikkat çekici bir diğer durum ise Bülent Yıldırım ile 6. hakem Volkan Bayarslan’ın ilk defa bir maçta beraber görev almalarıydı.   Önce polisevine sonra otele Tansiyonun ve gerilimin tavan yaptığı Hüseyin Avni Aker’de hakemler zırhlı araçla önce polisevine götürüldü. Gecenin ilerleyen saatlerinde otele geçildi. Sabah da ilk uçakla hakemler memleketlerine gönderildi. Maçlar geç başlayacak Trabzon-Fenerbahçe maçının ardından yaşananların ardından Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu ile ile bir araya geldi. Ve görüşmenin ardından yazılı açıklama yapıldı ve “Türk futbolunun tüm paydaşları kenetlenmiş olarak tüm maçları 2 dakika geç başlatma kararı aldık” denildi. İlk uygulama dünkü G.Antep-G.Birliği ve 1461 Trabzon-Göztepe maçlarında yapıldı. 

YILDIRIM’IN NOTU: 7.9 
Tatil edilen maça damgasını vuranlardan olan hakem Bülent Yıldırım’ın, gözlemci tarafından tek bir hatası bulundu. O da Trabzonspor’un verilmeyen penaltısı… Bülent Yıldırım’ın notu 7.9. 

TRABZON-FENERBAHÇE HUSUMETİNDE… 
İŞTE 20 YILIN AĞIR FATURASI 

∂ 1996’da Trabzon şampiyonlukla birlikte çok şey kaybetti … 
∂ 18 Aralık 2011: F.Bahçe, Kadıköy’de 1-0 kazandı, 135 bin TL ceza geldi. 
∂ 1 Nisan 2012: Trabzon’da 1-1 biten maçta Volkan’a çakı atıldı, Trabzon’a 2 maç seyircisiz oynama cezası aldı. 
∂ 15 Nisan 2012: F.Bahçe, Kadıköy’de 2-0 kazandı, Emre ırkçılıktan 3 maçtan ve hakaretten 2 ay ceza aldı. 
∂ 6 Mayıs 2012: Trabzon, Fener’e 3-1 yenildi, olaylarından 4 maç seyircisiz oynama cezası geldi. 
∂ 17 Şubat 2013: Trabzon’da Fenerbahçe 3-0 kazandı. 
∂ 22 Mayıs 2013: Türkiye Kupası finalini F.Bahçe 1-0 kazandı. 
∂ 10 Mart 2014: Trabzon’daki maç yabancı maddeler nedeniyle tatil edildi. 6 maç seyircisiz cezası geldi. 
∂ 7 Şubat 2015: Kadıköy’de 0-0 biten maçta Volkan hakaretten 4 maçtan men cezası aldı. Mahmut Uslu 45 gün hak mahrumiyeti. 
∂ 24 Nisan 2016: Trabzon’da hakeme saldırı oldu, maç tatil edildi en az 5 maç ceza yolda.

Son Güncelleme: 26.04.2016 10:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com