29 Ekim 2012 Pazartesi 09:54
Akyazı'da Oyuncak Kamyonlu Protesto

Trabzonspor’un yeni stadının yapılacağı Akyazı’da dolgu işleminin halen bitirilmemesini protesto eden taraftarlar oyuncak kamyonlarla dolgu yaparak yaşananları protesto etti

KAZMA, KÜREK VE KAMYON

Türkiye’de Akyazı’dan önce ve sonra başlayan birçok stadyum inşaatı bitirilirken Akyazı’da dolgu işleminin bile tamamlanmamış olması taraftarları kızdırıyor. Dolgu alanında toplanan Temiz Futbol Platformu üyeleri kazma, kürek ve oyuncak kamyonlarla bu durumu protesto etti. 

DOLGU YAPMAYA GELDİK

Platform sözcüsü Yavuz Saltık, “Trabzonspor’un stadının inşaat alanı yerinde sayıyor. Stadın bitmesi için mizansen olarak dolgu yapmaya geldik. Eylemimizin amacı kamuoyunun ilgisini buraya çekmek. Stadın bitmesi için daha çok daha hızlı çalışılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Trabzonspor’un Akyazı Beldesi’nde yapılacak yeni stadının inşaatının uzun sürmesini gerekçe gösteren Temiz Futbol Platformu üyesi 40 kişilik Bordo-Mavili taraftarlar grubu ellerinde kazma, kürek ve oyuncak arabalarla dikkat çeken bir eyleme imza attı. 

Trabzon ve İstanbul dahil Türkiye’nin çeşitli illerinde her cumartesi günü ‘Temiz Futbol’ eylemlerine imza atan Temiz Futbol Gönüllüleri Platformunun hedefinde bugün ise Trabzon’un Akyazı Beldesi’nde yeni yapılacak stadın inşası vardı. Stadın inşa edileceği dolgu alanına giden yaklaşık 40 kişilik Trabzonspor taraftarı bir grup, ellerinde kazma, kürek ve oyuncak araçlarla eylem yaptı. Önce temsili olarak idman yapan taraftarlar, ardından ise yine temsili olarak kazma, kürek ve oyuncak arabalarla alanın dolgu çalışmasına yardım etti. İlginç görüntülerin ortaya çıktığı eylemin ardından konuşan Platform Sözcüsü Yavuz Saltık,

“Stat yarım kalmış. Bizde bitirmek istedik ve o stat’ın bitmesi için desteğimizi göstermeye, sesimizi duyurmaya geldik” dedi.  Türkiye’de Akyazı Stadı’ndan önce ve sonra başlayan bir çok stadın bittiğine dikkat çeken Saltık, “Trabzonspor’un stadının inşaat alanı Akyazı ise yerinde sayıyor. Bu stadın bitmesi için mizansen olarak dolgu yapmaya geldik. Bizim eylemimizin amacı kamuoyunun ilgisini çekip ve stadın bitmesi için daha hızlı çalışılıp teslimiyetinin bekleriz” dedi. Trabzon’un futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehir olduğunu ifade eden Saltık şöyle devam etti: “Trabzon Büyükşehir oldu. Burada ki spor kompleksleri ve diğer sosyal alanlar hazır olduğunda burası Büyükşehir’e yakışacak bir alan olacak. Biz temiz futbol istiyoruz, Trabzon’dan elinizi çekin” Açıklamanın ardından eyleme katılan Trabzonsporlu taraftarlar olaysız bir şekilde dağıldı.

Son Güncelleme: 29.10.2012 09:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com