29 Temmuz 2016 Cuma 14:05
Akyazı'dan Kötü Haber!

Bordo Mavililer'in gelecek planlaması içinde en önemli ekonomik gelir kaynağı olarak kabul edilen, bu anlamda yönetimin umudu olan, ayrıca vizyonunu da anlatmasına sebep olacağı düşünülen Akyazı Spor Kompleksi’ndeki gecikmeler can sıkıyor.

Başkam Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyelerinin Bordo-Mavililerin cezasının biteceği Akhisar Belediyespor karşılaşmasına yetiştirileceğini açıkladığı Akyazı Stadı’nın açılışının gecikme ihtimali endişe yarattı.

ÇATI DİREKLERİ SÖKÜLECEK
Akyazı inşaatını takip eden uzmanlar çatı inşaatı için kurulan direklerin sökülmesinin en az 2 ay süre alacağını ve bu konuda son derece dikkatli davranılması gerektiğini belirterek yapılacak işlemin tamamlanma süresini geciktireceği yorumunda bulundular.

Çatı direkleri sökülmeden zemin inşaatına geçilemeyeceğini belirten uzmanlar, böyle bir tercih kullanılması durumunda  yapılacak zeminin büyük zarar göreceği uyarısında da bulundular.

İŞLER HIZLI YÜRÜYEMİYOR
Büyük umutlar beslenen Akyazı Stad'ının ince işlerinin, çevre düzenlemesinin ve bağlantı yol çalışmalarının dahi devre arasına kadar yetişme ihtimalinin zor olduğuna dikkat çekiliyor. Türkiye’yi derinden yaralayan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gelişen süreçte Akyazı’daki çalışmaların daha da yavaşladığı, TOKİ’nin istenilen hızda iş yapmadığı, statta birçok eksiğin bulunduğu kaydediliyor. Mevut durum yönetimin elini kolunu bağlarken, bu nedenle henüz kombine ve loca satışı konusunda bir planlama gerçekleştirilemiyor.

AVNİ AKER HAZIR HALE GELMELİ
Yaşanan belirsizliğin ortadan nasıl kaldırılacağı merakla beklenirken, Başkan Muharrem Usta’nın yoğun şekilde çalıştığı, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde girişimlerde bulunma çabası gösterdiği ama ülkede yaşanan son gelişmeler nedeniyle sıkıntıların belirdiği vurgulanıyor.

Tüm tehlikeler dikkate alınarak, Hüseyin Avni Aker Stadı’nın her açıdan yeni sezona hazır halde tutulmasının önemle altı çiziliyor.

(TrabzonAjans)

Son Güncelleme: 29.07.2016 14:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com