06 Eylül 2012 Perşembe 13:49

Şenol Güneş sözlerine, "Futbolda yeni bir dönem doğdu. Bu kadar muayenelere rağmen oyuncular kaybediyoruz. Ediz'in ailesine başsağlığı diliyoruz. Şehit olan askerler için de onlara rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milli Takımı'ın 2 tane maçı var. Onlara da her 2 maçta başarılar diliyorum" ifadeleriyle başladı.

UEFA'DAN ELENME KONUSU

Güneş, UEFA'dan elenmeleriyle ilgili olarak, "UEFA'dan elenmek bizim için üzüntü verici bir olay. İki maçta da rakipten üstün olan taraftık. Geride kalan haftalarda alınan sonuçlar, kamuoyunda olumsuz bir düşünceye neden oldu. yeterli olmayan oyunumuz sonuca da yansıdı. Bunların sorumlusu benim. Bir yerlere göndermeye gerek yok. Beklentilere de cevap verememek, baskıyı ve güvensizliği getirdi. Takım ne olursa olsun son maçları kazanmalıydık. Bunu sağlayamadık" ifadelerini kullandı.

"SORUMLU YÖNETİM DEĞİL BENİM"

Transfer döneminde oyuncuların kafalarının karışık olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, "Yabancı oyuncular konusunda fazlamız oldu. Oyuncuların da zaman içinde sahada güvensizliği doğurdu. Neler yapıp yapamayacağımıza dair futbolculara tavsiyelerde bulunduk. Paylaşma ve dayanışma konusunda şehir içinde sıkıntı oluştu. Kaybeden ve kazanan takım bizim takımımızdır. Ama daha kötüsü için çaba göstermek Trabzonspor için yararı olmaz. Genelde kamuoyunda saha sonuçlarıyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bunların yönetimle ilgisi yok. Benimle ilgisi var. Benim üzerimde yönetime vurmak sağlıklı değil. Bu yolu deneyenlerden vazgeçmelerini tavsiye ediyorum. Bu spekülasyanlar da takım üzerinde olumsuz baskı yaratıyor" diye konuştu.

Oyuncularla ilgili açıklamalar da yapan Güneş şöyle devam etti, "Oyuncuları tabiki eleştirip, değiştereceğim ama bütün suçu oyunculara yüklemem. Arkadaşlar eleştirilerini yapsınlar ama benim ağzımdan oyucnuyu eleştirmesinler. Ben oyuncuyu yönlendirmeye çalışıyorum; ama daha çok yıkmadan yapmaya çalışıyorum. Çözüm üretmeye çalışıyorum. Şikayet etmeden, birlikte çözmek gerekir. Ben de onu yapmaya çalışıyorum. Doğrusunun böyle olacağını düşünüyorum, yoksa taviz vererek bugünü kurtarma adına atılacak adımlar takıma zarar verecek."

"YÖNETİMLE SORUN YOK"

"Teknik heyetle yönetim arasında sorun yok" diyen Güneş, "Sadece fikir ayrılıkları olmuştur. Bazı düşünce farklılıklarımız olmasına karşın, bunu kavga unsuru olarak göstermek doğru değil. Herkes tartışılır, eleştirilir. Bunu yapıyorsunuz ama saygısız şekilde yapmak doğru bir şey değil" dedi.

Oyunculara sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Güneş, "Onlara sahip çıkarsak, çok daha iyi performans sergilerler. Benim ve yönetim üzerinden oyuncuları eleştirmek doğru değil. Yönetim, teknik heyet ve oyuncu bu takım tüm Trabzonsporlularındır. Bütün yöneticiler değerlidir. Bunlar üzerinden spekülasyon yapmak takıma zarar verecektir. Cıamiaya hiç bir yarar getirmez. Oyun ve seyir keyfimizi artırmaya çalışıyoruz. Burada işte bana düşüyor. Hesap görme yerine, katkı yapma daha faydalı olacak" diye konuştu. 

"BUGÜNKÜ SONUÇLARI SAVUNMAM"

Trabzonspor'un ihtiyacı olduğu bir dönemde göreve çağrıldığını kaydeden Şenol Güneş, "Geldiğim andan bu yana 2.5 yıl geçti. Sıkıntıları birlikte aşacağız. Eleştireceksiniz ama desteğinizi de bekliyoruz. Kadromuzda büyük bir değişiklik yaptık. Bu değişikliği isteseniz de istemeseniz de yaptık. Şu anda da 12 yabancı olmak üzere 28 oyuncumuz var. Kadroyu biraz daha daraltabilirdik. 3 Temmuz süreci Trabzonspor'a zarar verdi. Bugünkü sonuçları savunmam. Bu sonuçları güzel oyunla değiştirebiliriz. Şu oldu, bu oldu demek yerine çok çalışarak durumu düzeltebiliriz. Trabzonspor'un gerçeğini söylemek birilerine suçlamak değildir. Oyuncu sayınız fazlalaştığında, burada hata yaparsak ben de içinde olurum ve bunu kabul ederim. Sıkıntıyı aşmak için de bir bütün olarak çalışmak gerek. Trabzonspor'u gururlandırmak istiyorum. Bunun için de yepyeni bir anlayışla çözüm üreterek yoluna devam etmeli" ifadelerini kullandı.

COLMAN KONUSU

Colman konusuna da değinen Güneş, "Sakatlık sorunu vardı. Kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Konuştuk, ondan sonra da Elazığ maçı kadrosuna almadık. Arada bir sorun da yok. Antrenmanlarını da yapıyor. Şu anda yönetimle de bir sorun yok ama futbolcularda bir mutsuzluk var. Bu da UEFA'dan elenmekden kaynaklanıyor. Örnek Antep maçı. Bu maçı da çok rahat kazanabilirdik. Gol yemeyi bile düşünmüyorken, maçı kaybettik" diye konuştu.

Yönetimle arasında sorun olduğu ve bırakıp gitmeyi düşündüğü haberleri de yalanlayan Güneş, "Benim kitabımda pes etmek yoktur. Daha kötü günler yaşadığım için bunları aşarım. Ben savaşırım. Bırakıp gitmekm yerine sorunları çözmekten yanayım" diye konuştu.

Emerson konusuna da değinen Şenol Güneş, "Emerson'un sağlık kontrolü yapılmadan alınması konusunda sıkıntı var" dedi.

Son Güncelleme: 06.09.2012 13:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com