15 Ekim 2016 Cumartesi 11:38
Benim Cezam Biter O Stat Bitmez

Saral, Akyazı Stadı ile ilgili olarak, “TOKİ kimseyi bu işe karıştırmak istemiyor. İnşallah sonucu güzel olur. Ben şu anda cezalıyım. Herhalde benim cezam biter ama stat bitmez. Şu andaki gidişat bu” dedi

İŞLER RAYINDA İLERLEMİYOR

Akyazı Stadı’nın yapımı ile ilgili ciddi bir sıkıntı yaşandığını vurgulayan Gökhan Saral, “İşler dört dörtlük rayında gidiyor diyemeyiz. Bunun etkenleri var. Bölgesel coğrafi etkenleri de var. Müteahhit ile kurumun yaşadığı sıkıntıdan kaynaklanan gecikme var. Bizim stat biraz daha iyi olsun diye bazı aldığımız önlemler var” ifadelerini kullandı.

TOKİ KİMSEYİ KARIŞTIRMAK İSTEMİYOR

Akyazı konusunda muhataplarının Gençlik ve Spor Bakanlığı olduğunun altını çizen Saral, “Ancak biz TOKİ ile süreci götürmek zorunda kaldık. Zaman zaman gerildik, sıkıntılar oldu. Biz daha iyi olsun, teslim aldıktan sonra yaşanabilecek sıkıntıları minimize edelim istedik. TOKİ de bu konuya kimseyi karıştırmak istemiyor. İnşallah sonucu güzel olur. Ben şu anda cezalıyım. Herhalde benim cezam biter ama stat bitmez. Şu andaki gidişat bu” şeklinde konuştu.

TOKİ’NİN HİÇBİR PLANLAMASI TUTMADI

“Bu süreci Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız ve TOKİ Başkanımız ile takip ediyoruz” diyen Saral şöyle konuştu: “Şu anda işi akışına bıraktık. Bu stat 9 ay önce teslim edilecekti. Benim bir müteahhit olarak gördüğüm 2 aylık daha iş var bu statta. Bugüne kadar TOKİ’nin verdiği hiçbir planlama tutmadı. Biz de onun için bir şey diyemiyoruz.”

KULÜBÜMÜ HER ZAMAN SAVUNURUM

Aldığı cezalara da değinen Saral, “Aldığım cezaları peşin ödedim. Kulübüme yük olmak istemem, bunu da etik saymam. Dünya’nın hiçbir yerinde twitter’den açıklama yapıp da benim kadar ağır bir ceza alıp da bunu ödeyen bir spor kulübü yöneticisi daha yoktur. Kulübümüze yine dışarıdan tacizler olursa, şike mücadelesi konusunda bizim söylememiz gereken bir söz ve duruş olursa bunu gösteririz. Karşılığında ceza alırsak yine alırız. Kulübün haklarını savunmaktan bir adım bile geri durmam” dedi.

TEMİZ VE ENGELSİZ FUTBOL İÇİN

61 engelli taraftarı Akyazı Stadı’nda ağırlayacaklarını da hatırlatan Saral şöyle devam etti: “Bir ve bütün olmaya ihtiyacımız olduğu bugünlerde engellilerimizi ağırlayacağız. Bir sonraki projem de 81 ilden 81 şehit yakınını Akyazı Stadı’nın açılışında ağırlamak istiyorum. Sponsoru ben olmak kaydıyla bu organizasyonu da yapacağım. Cezalar beni yıldıramaz. Haksızlığa bir ses vermek ve birlik olmak adına şehit yakınlarını Akyazı’da misafir edeceğim. Temiz ve engelsiz futbol için bunu yapacağım.”

Son Güncelleme: 15.10.2016 16:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com