20 Mayıs 2016 Cuma 21:49
Bülbüloğlu'ndan Ceza Açıklaması

UEFA, Trabzonspor ile Finansal Fair Play konusunda anlaştığını açıklamasının ardından . 2. Başkan Bülbüloğlu Trabzonspor’un bu başarısının detaylarını açıkladı.

%60’DAN FAZLA OLMAYACAK

Önder Bülbüloğlu verilen kararın detaylarını açıklayarak şu ifadeleri kulalndı “UEFA’dan aldığımız bir para cezamız var 3 yılda ödenecek 1 milyon Euro cezamız var. Onun dışında verdiğimiz bütçeye sadık kalma sözleşmesi yaptık. Gelirlerimizin yüzde 60’ından fazla olmaması kaydıyla bir bütçe istendi. Bizde bunu önerdik, kulübü düzeltmek için gelirlerimiz arttırdığımız şekilde bu bütçede artacak görünüyor.

1 MİLYON AVRO CEZA

Bülbüloğlu “3 yıla yayılmış 1 Milyon Avro cezamız olacak. Kadro kısıtlaması yok, bütçenize sadık kalarak istediğiniz oyuncuyu alabiliriz. UEFA’ya hak kazandığımızda kısıtlamaları olacak. UEFA’da 22 sporcu  lisanslama ile kısıtlama getiriyor. Türkiye için böyle bir durum yok. Men yemememiz büyük başarı oldu. Mali yapı ve anlaşmaya uymamamız ceza almamız da büyük 

BÜYÜK EMEK VERDİK

Başkan ve arkadaşlarımızla büyük emek verdik. İşi sıkı sıkıya götürdük. TFF’den Kadir Bey’e tecrübeleriniz bizle paylaştı.  Men cezası kesinlikle yok. Çok güzel bir sunum yapıp bu işi takip ettik. Galatasaray ile ilgili ise daha büyük diyemem. Galatasaray’da Fatih Bey ile de görüşmem oldu. 

UEFA’YA GİTMEM ETKİLİ OLDU

Ben ortada hiçbir şey yokken UEFA’ya gittim.  Bana niye geldiniz dediler. Bende “bu süreci ben yöneteceğim tanışmaya geldim” dedim.  Projelerimiz var gelir kaynaklarımız var. Trabzonspor’u kurtarmaya geldik dedim. Başkanları ile de temas kurdular. Trabzonspor adına projeleri ortaya koyduk. Federasyon Başkanımız da müdahil oldu.

VERGİ CEZASINI ÖDEDİK

UEFA’dan hiçbir şey saklamadık, dürüstçe herşeyi ortaya koyduk.  Projelerimizde Akyazı’yı sunduk, isim hakkından bahsettik bunlar UEFA’ya inandırıcı geldi.  Tabi UEFA’ya inandırıcı gelmeyen durumlarda vardı. Buda vergi cezamızdı, çözeceğimizi söyledik ve uzlaştık. Devletimiz ile görüşerek 12 Milyon TL ile sonuçlandırdık. Bu süreci çok ciddi takip ettik. Yönetimimizde seviyeli, düzgün başarılı arkadaşlarımız var. Biz yönetime geldiğimizde UEFA anlaşmalara uymadığımız için gelirlerimize el koymuştu.

ÇOK ŞAŞIRDILAR 

UEFA’ya ilk ziyaretim de çok şaşırdılar. Bu çok hoşlarına gitmişti. Çünkü daha önce olmuş bir olay değil. Men cezası almamamız samimiyetin dürüstlüğün bir faydasıdır. İlk gittiğimde çok şaşırdılar. Bu çok hoşlarına gitti olmuş bir şey değil. Men cezası almammaız samimiyetin dürüstlüğün bir faydasıdır.

Son Güncelleme: 20.05.2016 22:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com