15 Temmuz 2017 Cumartesi 12:08
Burak Yılmaz transferinin perde arkası

Karadenizinsesi.com / Mehmet KARAGÖZ - Trabzonspor’da Burak Yılmaz ile her konuda anlaşmaya varılırken, kulübü ile de görüşmeler başladı. Karadenizinsesi.com olarak Burak transferinin perde arkasını sizler için araştırdık. Trabzonspor’da Başkan Muharrem Usta, bu sezon için 50.yıl kadrosundaki ilk liste başının Burak Yılmaz olduğu ve geçtiğimiz sezon başından itibaren Burak Yılmaz ile sürekli temas halinde olduğu ifade edildi.

ÇEKİNCELERİ VARDI
Burak Yılmaz’ın ise Trabzonspor’dan Galatasaray’a transfer olduktan sonra taraftarların kendisine tepki göstermesinden çekinceleri vardı. Trabzonspor’un yeni Stadı Medical Park Arena’nın açılışına davet edilen Burak ile etapta bu teklife, “Trabzonspor taraftarı bana kırgın. Gelirsem sıkıntı olur” diyerek kabul ettiği ve sonrasında devreye sokulan taraftarların organize olarak, destek mesajları sonrasında Burak’ın Akyazı açılışına gelmesinin kabul ettirildiği kaydedildi.

AKYAZI AÇILIŞI ÖNEMLİ ROL OYNADI
Akyazı açılışında Trabzonspor eski Teknik Direktörü Şenol Güneş ile tribünlere giden ve hiçbir tepki görmeyip destek tezahüratları alması, Burak Yılmaz için Bordo-Mavili takıma dönüş hikayesinin başladığı an oldu. Bu günden sonra Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Asbaşkan Ahmet Çubukçu da Burak’a görüşmelerde Trabzonspor’un yeni sezondaki planları ve kendisinin de o planların içerisinde olduğu anlatıldı.

TARAFTAR İKNA ETTİ
Burak Yılmaz ilk etaplarda bu tekliflere çok sıcak bakmazken, özellikle son dönemlerde Trabzonspor taraftarlarının kendisine sosyal medya hesapları üzerinden kampanyalar başlatması sonrası Burak’ta taraftarın çağrısına kayıtsız kalmadı ve teklifi değerlendirmeye aldı. Dün ise bu transferde hareketli saatler yaşandı.

GENÇAĞA MERİÇ GÖRÜŞTÜ
Trabzonspor’da Başkan Muharrem Usta, Genel Sekreter Gençağa Meriç’i devreye sokup Burak’ın yanına yolladı. Burak’ın menajeri Ogan Tarhan’ı da yanına alan Meriç, Çeşme Alaçatı’da tatil yapan Burak Yılmaz ile görüşme masasına oturdu. Görüşmede 2 kişinin daha olduğu ve bu kişilerin de transferde önemli rol oynadıkları belirtildi.

FEDAKARLIĞA HAZIRIM
Gençağa Meriç, “Trabzonspor taraftarları seni yeniden takımda görmek istiyor. Biz ve Ersun hocamız da çok istiyor. Yeni sezonda aramızda olmanı istiyoruz. Senden de fedakarlık yapmanı istiyoruz” dediği öğrenildi. Sonrasında Burak ise, “Akyazı açılışında taraftarla aramda bağ oluştu. Acaba geri dönüp yeniden eski günleri yaşarmıyız? Diye düşündüm. Taraftar da 1-2 aydır sürekli çağrıda bulunuyor. Bu çağrıya kayıtsız kalamam. Kulübümle görüşün ve bonservisimi alın. Ben tüm fedakarlığa hazırım. Yarım kalan işlerimizi tamamlamak için gelirim” diyerek teklifi kabul etti.

USTA'YA MÜJDE VERİLDİ
Trabzonspor genel sekreteri Gençağa Meriç, bu konuşma sonrasında Başkan Muharrem Usta’ya telefonla “Başkanım işlem tamam. Burak gelmeye ve fedakarlık yapmaya hazır” diyerek müjdeyi verdi. Sonrasında ise parasal konular konuşulmaya başlandı. Burak Yılmaz ilk etapta kapıyı 3.5 Milyon Euro’dan açtı yapılan pazarlıklar sonrası fiyatın 3 Milyon Euro seviyelerine indiği ve biraz daha inebileceği öğrenildi. Trabzonspor bu transferde şimdi ise Burak’ın kulübü ile görüşme yapacak. Burak’ın da takımından izin isteyeceği ve Trabzonspor’a gitmek isteyeceğini söyleyeceği ifade edildi. Bu transferin bu hafta içi bitmesi ve Burak'ın da Trabzon'a gelerek üzerinde Çubuklu forma ile imza atması bekleniyor.

Son Güncelleme: 15.07.2017 12:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com
Avatar
Emre 2 ay önce

medel ,burak + 1 orta saha tamamdır..direk sezona gir