29 Ekim 2012 Pazartesi 07:19
Bursapor Başkanı Karşılaşma Sonunda Fenalaştı

Karşılaşmanın ardından ilk müdahalesi protokol tribünde yapıldıktan sonra Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve buradan da KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edilen Yazıcı'nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Gökçe, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yazıcı'nın hecayanlı bir maç izlemesi sonucu tansiyonunun yükseldiğini belirterek, ''Akciğer ödemi dediğimiz akciğerde bir sıvı toplanması olmuş. Şu anda durumu stabil hale getirmeye çalışıyoruz. Rahatlaması için ilaç tedavisine başladık. Onun dışında yeni bir anjiyo gerektirecek durum yok. Ama şu anda rahat, kendisinde, bilinci yerinde. Hayati tehlikesi çok düşük düzeyde. Zaten önceden kalp hastalığı olan bir hasta'' diye konuştu.

-''Tansiyon ilacını atlamış''-

Yazıcı'nın 24 ile 48 saat arasında yoğun bakımda tutulması gerektiğini ifade eden Gökçe, ''Onun için biz yoğun bakım şartlarında bu süre içerisinde gözlemek istiyoruz. Değerlendirip ona göre karar vereceğiz. Kendisi eşiyle de görüştü. Geldiğine göre yüzde 80 düzelmiş durumda. Baypass ameliyatı olmuş bir hasta, bugün tansiyon ilacını almamış, atlamış. Tansiyon yüksekliğinden normal bir sınıra çektik. Şu andaki durumu bence çok iyi'' diye konuştu.

-Şakar ziyaret etti-

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar da KTÜ Tıp Fakültesi'ne gelerek Yazıcı'yı ziyaret etti.
Yetkililerden Yazıcı'nın sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Şakar, ''Sayın başkanın rahatsızlanması bizleri üzdü. Biran önce sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Hiçbir problemi yok. İnşallah biran önce sağlığına kavuşur. Devamlı yanındayız, eşiyle de konuştuk. Doktorlardan bir sıkıntı olmadığı bilgisini aldık'' dedi.

-''Tansiyon ilacını istedi''-

Şakar, karşılaşmanın bitimine 3 dakika kala Yazıcı'nın arkasına dönerek tansiyon ilacı istediğini belirterek, ''Arkadan ilaç istedi ondan sonra maç bitti çıkıyorduk ve durumunu söylediler. Geri döndük ve hastaneye geldik'' diye konuştu.

Son Güncelleme: 29.10.2012 07:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com