01 Mart 2018 Perşembe 13:48
Çalımbay Beşiktaş maçı öncesi konuştu

Çalımbay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Sadece sakat arkadaşlarımız var. Castillo’da bugün başlıyor. Bu maçın camia için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Beşiktaş Türkiye’nin en önemli takımlarının başında geliyor. Bayern Münih maçına bakmak doğru değil. 11’e 11 olsaydı öyle olmazdı. Türkiye’nin en iyi kadrosuna sahip çok iyi bir takım. Bizim açımızdan kolay olmayacak.

Beşiktaş’ın maçı var Fenerbahçe’yle. Bizim maça nasıl bir kadroyla çıkacağını bilmiyoruz. Takım oyunu oynamak zorundayız. En iyi şekilde sahaya yansıtmamız gerekiyor. Biz elimizden gelen her şeyi yapıp kazanmak istiyoruz. Taraftarın desteği çok önemli. Ne olursa olsun maçın sonuna kadar desteklesinler. Çok önemli bir maç.

Şenol Hocayı çok severim. Milli takımda çalışma ve oynama şansımız oldu. İnşallah daha çok başarılı olur. Trabzon’da çalışmaktan dolayı mutluyum. Beşiktaş’ta yıllarım geçti. Çok şampiyonluklar yaşadım. Aynısını da Şenol Hoca burada yaşadı. Herkesin durumu farklı. Şenol Hocanın memleketi burası. Orası da benim doğduğum büyüdüğüm yer. Çok farklı bir maç olacak.

Beşiktaş’ın çok geniş bir kadrosu var. Yoğunluğu kaldırabilirler. Daha öncede bütün kulvarlarda maçlar oynadı. Benim sonradan gelmemin farkı var. Belki Fenerbahçe maçından sonra bizim maça değişik bir kadroyla çıkabilirler. Bizim maçımız kolay olamayacak ama ben futbolcu arkadaşlara güveniyorum. Alanya maçından sonra bu maçın önemi daha da arttı. Şanssızlıklar yaşadık ama buraya geldiğimizden beri iyi şeyler yapıyoruz. Kalan maçlarımızı çok iyi şekilde bitireceğimize inanıyorum. Tek şeyimiz burada tek yürek olmamız lazım.

Trabzonlun yolu belli. Kalan maçları en iyi şekilde bitirip nereye gide biliyorsak gitmek. Şanssızlıklarımız olmasaydı daha iyi bir yerde olabilirdik ama kaybedilmiş bir şey yok. Alanya maçından sonra bu maçın önemi arttı.

Burak’ın bu maçta oynamamasının avantajı da var dezavantajı da var. Oynasa çok iyi olabilirdi. Ama olmadı. Futbolda böyle şeyler olabiliyor. Sevindiğimiz taraf, kartları sıfırlıyor. Yusuf ve N’Doye Alanya maçında oyuna girdikten sonra çok iyi oyandılar. Onun yerine oynayacak arkadaşların en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Bu maçta kimin oynayıp oynamayacağı önemli değil. Kim oynarsa oynasın bu maçı en iyi şekilde bitireceğimize inanıyorum”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com