16 Kasım 2017 Perşembe 15:53
Çalımbay’dan önemli açıklamalar

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Rıza Çalımbay bugün tesislerde basın toplantısı düzenledi. Bir çok konuya açıklık getiren Çalımbay, kampın iyi geçtiğini ifade ederek, transfer hakkında da bilgiler verdi. Transferlerle ilgili konuşan Çalımbay, “Biz ne bir oyuncu ile görüştük. Ne bir oyuncuyu gittik özellikle seyrettik. Basında çıkan çoğu şeylerin hiçbiri ile alakamız yok. Bizim düşündüğümüz maçlar. O yazılanlar kesinlikle böyle bir şey yok. Görüşmemiz yok.  Şuanda ki kadromuz ile yolumuza devam etmek istiyoruz. 6 tane oynayacağımız hakikaten kritik lig maçı var. Bizim bunları iyi bitirmemiz gerekiyor. Transfer haberlerinin çoğu asılsız. Biz yönetimimizden zaman zaman konuşmalarımız oluyor. Ama şuanda yeri ve zamanı değil. Kendimize göre rapor hazırlayıp başkanımıza vereceğiz. Benim yaptığım şu. Yardımcıları da dahil bende maç izliyoruz. Arkadaşlarımızı her yere gönderdik. Şuanda görüştüğümüz belirlediğimiz isim yok. Mevcut kadro ile de gidebilir, gitmeyebilir diye bir şey yok. Kupa maçları bize çoğu şeyi gösterecek. Onu alacağız, buraya bunu getireceğiz şeylere net olarak girmedik. Bizim için tek önemli şey şu 6 maç ve kupa maçı. Bunların hepsi çok önemli. Erzurum maçı da ikinci lig takımı elenir gibi gözükmesin. Mükemmel şekilde hazırlanıp ona göre geçmemiz gerekiyor” dedi.

Trabzonspor’un Antalya kampını da değerlendiren Çalımbay, “Bizim amacımız bütün arkadaşlarımızı özellikle az şans bulan arkadaşlarımızı aynı seviyeye getirmek. Orada ki bütün amacımız orayı beraber geçirip, bir de hazırlık maçı oynamaktı. Tabi herkes Irak takımı olduğu için farklı düşünebilir. Oynadığımız hazırlık maçlarından en iyisinden bir tanesi. Çok mücadele eden takımla oynadık. Orada bazı arkadaşlarımızı gördük. Geldiğimizden daha farklı duruma geldiler. Orada ki tek sıkıntı az kişiydik. Çok az kişiydik. 11’e 11 kendi aramızda maç yapamadık. U21’den aldığım arkadaşlarımız olsun, hakikaten kaliteli arkadaşlarımız var. Onlardan da yüzde yüz faydalanacağız. Bana göre dolu dolu geçen maçtı. Eşlerini çocuklarını alıp geldiler. Bence her açıdan güzeldi. Tek sıkıntımız çok arkadaşımızın olmaması. Biraz daha geniş kadro ile gitseydik de dolu dolu geçerdi.  Bizim takımın her takıma gol atacağına inanıyorum. Yeter ki gol yemeyelim. Bugüne kadar baktığınızda çok gol yemiş Trabzonspor. Bunu sadece defansa yüklememek lazım. Defans yapıyorsak bütün herkesin yapması gerekiyor. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Önde ki arkadaşımızın da defans yapması gerekiyor. Kayseri maçında biraz daha ofansta verimli olsaydık o maçtan istediğimiz şekilde ayrılabilirdik. 3. Maçımız. Çoğu şeyi gösteriyor. Onun için daha dikkatli olacağız daha iyi şeyler yapmaya çalışacağız. O maçta çok eksiğimiz vardı. Onazi’nin çıkması da dezavantaj oldu. Her şeye rağmen oradan yemeden gelmek iyi. Ama tabi hem gol yemeyip, atmamız gerekiyor” dedi.

“Gereksiz kart görüldüğünde belli ceza verilecek” diyen Çalımbay, “Bu Rodallega olsun başka arkadaş olsun fark etmiyor. Şuanda orta sahamızda biraz sıkıntımız var. Kucka’nın sakatlığı, Olcay’ın cezalı olması, Okay’ın cezalı olması bugün de Sosa’nın problemi çıktı. Onun için net şekilde karar vermedik. Kucka’nın oynayıp oynamayacağı bugün yarın belli olacak. Burada o oynamış bu oynamış şeyi bitti. Hele hele Osmanlı maçını çok iyi bitirmemiz gerekiyor. Ama bizim maçı kazanmamız gerekiyor. Eksiklerimiz olabilir. Galatasaray, Kayseri maçında da eksiğimiz vardı. Yapacak bir şey yok. Bizim ne olursa olsun bu maçı mutlaka çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor” dedi.

Burak’ın iyi durumda olduğunu da kaydeden Çalımbay, “Burak şu anda çok iyi durumda. Kamp en çok Burak’a yaradı. Gerçekten mükemmel çalıştı. Şuanda problemi yok. Kendisiyle tekrar konuşacağız ona göre karar vereceğiz.  Sosa’ya gelince biraz önce transfer konusunda söyledim. Bir sürü şeyler çıkıyor. Kesinlikle ne kimseyle görüştük, ne de başka bir şey. Bizim tek düşündüğümüz 6 maç. Ne de Sosa’yı göndereceğiz diye konuşmamız var. Şuanda öyle şeylere girmiyoruz tek düşüncemiz 6 maç” dedi.

Transfer ve futbol hayatında bu yılki kadar transfer görmediğinin de altını çizen Çalımbay, “Buna karar verecek olan yöneticiler. Bir de klasik olan bir şey. Alt yapı. Bizim artık alt yapıdan oyuncu çıkarmamız gerekiyor. Çıkması gerekiyor. 3 tane oyuncu aldık alt yapıdan. Keita’yı saymıyorum. Hüseyin, Furkan, Ebrar olsun. Var yani. Özellikle Trabzon’u söyleyeceğim. Çıkmama şansı yok. Yeter ki biraz daha alt yapının üzerine eğilirsek, bir tek Trabzonspor’u kast etmiyorum. Bütün Karadeniz’i kast ediyorum. Ben Ümit Milli takımda çalışırken en çok oyuncu aldığımız yer Karadeniz bölgesi. Bütün oyuncuların liglerde oynayan oyuncuların fazlası Trabzon’dan. Bizim alt yapıdan bu oyuncuları çıkarmamız gerekiyor.  Milli maçlar bitti. Avrupa şampiyonası başlayana kadar kocaman zaman var. Bu zamanı federasyon değerlendirecektir. Geçmişten ders alırsak önümüzde daha iyi karar vereceğiz” dedi.

Son Güncelleme: 16.11.2017 16:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com