03 Aralık 2016 Cumartesi 12:00
Castillo'dan Trabzonspor'a 500 Bin TL Fatura!

Castillo için yapılan anlaşma gereği Trabzonspor, Major League Soccer'e 3 Milyon Dolar ödeme yapmıştı ve 7 Ocak 2017'ye kadar 1 Milyon Dolar daha ödeme yaparsa Castillo'nun bonservisinin tamamı bordo mavili kulübün olacaktı. Bu süreye yaklaşık 1 ay kalmasına rağmen konu ile alakalı resmi açıklama yapılmazken doların Türk lirası üzerinde değerinin artması ile Trabzonspor ciddi bir yükle daha karşı karşıya kaldı.

Castillo'nun Trabzonspor'a transfer olduğu gün 1 dolar 3,01 TL'ye karşılık geliyordu. O dönem bordo mavili kulüp bu parayı ödemiş olsaydı kasasından 3 Milyon TL çıkacak ve Castillo'nun bonservisi alınmış olacaktı. Şimdi ise Dolar 3,51 TL oldu ve bordo mavililer Castillo'nun bonservisini almak için 3,5 Milyon TL ödemek zorunda. Yaşanan bu kur farkının sadece Castillo transferinde Trabzonspor'a zararı 500 Bin TL oldu.

Öte yandan futbolcular ile döviz üzerinden sözleşmeler yapan Trabzonspor'un kur artışı ile birlikte uğradığı zarar Başkan Muharrem Usta tarafından 40 Milyon TL olarak açıklandı.

İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde yapılan bazı sözleşmelerde kur sabitlenmesi uygulaması ile kulüp kendisini güvenceye alırken Muharrem Usta döneminde bu sözleşmeler iptal edilerek oyuncuların alacakları düşürüldü ancak kur sabitlenmesinin uygulanmamasıyla Trabzonspor'un zararı da daha çok oldu.

(MedyaTrabzon)

Son Güncelleme: 03.12.2016 12:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com