14 Ocak 2013 Pazartesi 14:24
Fenerbahçe Şike Sürecinde Yeni Taktik Belirledi

Fenerbahçeliler Diyor ki ;

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, futbol takımlarının Ziraat Türkiye Kupası’nda 1461 Trabzon’u 2-0 yendiği maçta sahaya atılan yabancı maddeler ve yaşanan gergin ortamla ilgili olarak, “Böyle spor seyircisi olamaz, olmamalı. Bütün Trabzon halkı ve yöneticiler bu konuyu düşünmek zorunda” dedi.

“Bu işlerin tetikleyicileri var” diyen Talat Yılmaz, son dönemde futbolun spor olmaktan çıkartılarak ‘öfke ve kin’ aracı yapıldığını savundu ve şunları söyledi: ”Bitmeyen bir kin. Artık evinde, sokakta, iş yerinde öfkesini kusamayan maça gelip pet şişeyi, taşı, kesici aleti atıyor ve iş yaptığını sanıyor. Böyle spor seyircisi olamaz, olmamalı. Bütün Trabzon halkı ve yöneticileri bu konuyu düşünmek zorundalar. Trabzon’a gidecek bütün kafileler endişe duyar. Biz Türkiye’nin her bir karış toprağına bir güven ortamı içinde gitmeliyiz. Ama gittiğimiz yerde taş, sopa bilmem ne... Otobüse biniyorsunuz otobüs taşlanıyor. Yöneticilerimiz otelde abluka altına alınıyor, sabaha kadar uyuyamıyor.

İlkhabergazete.com diyor ki;

Fenerbahçeliler her zaman olduğu gibi yine en iyi bildiği işi yapıyor. Hedef saptırıyor, kendisi daha büyüğünü yapmasına rağmen, Trabzon’u hedef tahtası haline getirmek için çalışıyor. Geçtiğimiz sezon Süper Final’in son maçında Galatasaray’a Saraçoğlu’nda kupasını karanlıkta verdirmek hangi spor ahlakı ile bağdaşır. Bunun adı öfkenin kralıdır. Polis otolarını Trabzonlular değil Fenerbahçeliler yaktı, yıktı. Tribünlerdeki bütün koltukları sahaya o meşhur Galatarasaray maçında sahaya Fenerbahçeliler attı. En önemlisi şike rozetini yakasına yine Fenerbahçe taktı. Çirkeflik, para ile adam satın alma, gücünü kullanarak hukuku yok sayma, saygıdan yoksun Fenerbahçe camiası kendi kirini başkalarının üzerine sıçratarak temizlemeye çalışıyor. Ama yemez. Tüm Türkiye hatta tüm Dünya sizin ne olduğunuzu artık biliyor. Kendi kirinizle boğulacaksınız… 

Celal Kadıoğlu- İlkhaber

Son Güncelleme: 22.10.2016 10:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com