20 Kasım 2012 Salı 10:10
Fevzi İşbaşaran İçin Trabzonspor'a Hakaret Davası

 

Trabzon'da ikamet eden 3 kişi, Trabzon Cumhuriyet Başsavcığı'na dilekçe ile müracaat ederek Fevzi İşbaşaran'ın kullanmakta olduğu twitter hesabı üzerinden 2012 yılının Mayıs ayında Trabzonlular'a, Trabzonspor'a ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na hakarette bulunduğunu belirttiler. 


Trabzon Cumhuriyet Başsavcığı’da mürcaat dilekçesini ihbar olarak değerlendirerek yaptığı inceleme sonucu Fevzi İşbaşaran hakkında, iddianame hazırladı. Hazırlanan iddianamede şüpheli F.İ hakkında, "Halkın Bir Kesimini Sosyal Sınıf Din Mezhep Cinsiyet, Bölge Farklılığına Dayanarak Alanen Aşağılama, Kamu Görevlisine Hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle dava açılırken duruşma önümüzdeki günlerde Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülecek. İddianamede İşbaşaran'ın dosya kapsamına göre üzerine atılı suçları işlediği belirtilirken, TCK’nın 216/2, 125/3-a,53/1-2 maddeleri uyarınca cezalandırılması istendi.


Öte yandan 19. dönem ANAP ve 23. dönem AK Parti Milletvekili olan Fevzi İşbaşaran (56) 2009 yılında AK Parti'den istifa etmişti. İşbaşaran, konuyla ilgili daha önce basın açıklaması yaparak twitter hesabının başkaları tarafından ele geçirildiği ve mesajların yazıldığını iddia etmişti. Ancak Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin atılı suçları işleyerek basit bir savunma usulü olan hesabının ele geçirildiğini beyan ettiği, dosya kapsamına göre şüphelinin suçları işlediğini kaydetti.

işte o twitler :

feyzi-isbasaran_320325-(1).jpg

 

Son Güncelleme: 20.11.2012 10:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com