01 Eylül 2016 Perşembe 11:19
Gökhan Saral'a Verilen Cezaya Tepki! '1 Suça İki Ayrı Ceza'

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral’a verilen cezaya tepkiler dinmiyor. Habertürk Gazetesi Yazarı Meriç Müldür, “Bir suçun iki ayrı cezası olur mu?” diyerek PFDK’ya yüklendi.

FETÖ’NÜN HUKUK BÜROSUNA GİTTİLER
Şike olayını FETÖ’ye bağlayarak kumpastan yırtmaya çalışan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar haddini bildirdi. 14 Temmuz'da hazırlanan FETÖ'yle ilgili çatı iddianamesinden alıntılar yapan Tayyar, o iddianamede Yağmur isimli gizli tanığın 2013 Ocak ayı sonunda Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya'nın FETÖ'yle bağlantılı Babatan Hukuk Bürosu'na gittiğini, Aziz Yıldırım'ın hapis cezası için temyize gideceklerini ve bu konuda hukuk bürosunun nasıl yardımcı olacağını sorduğunu söylediğini ifade etti.

YILDIRIM İÇİN PARA TEKLİF ETMİŞLER
Hukuk bürosunun Abdullah Kaya'ya Yargıtay'da FETÖ'yle bağlantılı abilerin olduğunu ve 2 milyon Dolar’a bu işi çözebileceğini aktardığının iddianamede geçtiğini vurgulayan Tayyar, “Kaya'nın ise bu teklifi Aziz Yıldırım'a ileteceğini söylediği iddia ediliyor. Gizli tanık, Kaya'nın bir hafta sonra 'Aziz bey bu rakamı çok buldu, ücrette bir iyileştirme yapılabilir mi?' diyerek tekrar geldiğini anlattı. Bu doğru ise Aziz Yıldırım FETÖ'yle pazarlık masasına oturmuştur” ifadelerini kullandı.

MÜLDÜR TEPKİSİNİ DİLE GETİRDİ
PFDK’nın Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral’a verdiği cezaya tepkiler gelmeye devam ediyor. Saral’a verilen, adeta linç edercesine susturmak için dudak uçuklatan 290 bin TL’lik para ve 180 günlük hak mahrumiyeti cezasına ulusal basından da tepki geldi. Habertürk Gazetesi Yazarı Meriç Müldür, Disiplin Kurulu’na yüklenerek, “Bir suçun iki ayrı cezası olur mu?” diye sordu.

SPORTMENLİĞE AYKIRI
Müldür yazısında şu ifadeleri kullandı: “Disiplin Kurulu 7 üyesi olan bir kurul. Öyle bir kurul ki 4 üyesi başkan Enver Polat Yılmaz ne derse aynı yönde oyunu kullanıyor. Sorgulama yok, inceleme yok, itiraz yok. Başkan ne derse o. Yani kurulda zaten 5 oy blok. Demek ki bu 5’li istedikleri kararı çıkartırlar o kuruldan. Trabzonsporlu yönetici Gökhan Saral’a verilen 180 günlük ceza. Hem sportmenliğe aykırı hareketten hem hakaretten cezayı kesmişler. Bir suçun iki ayrı cezası olur mu? Bu kurullarla bu iş yürümeyecek.”

Son Güncelleme: 01.09.2016 11:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com