01 Aralık 2012 Cumartesi 10:20
GÜNEŞ Patladı!

Oyuncularına sahip çıkan ve seyirciye tepki gösteren Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Bir oyuncu gittiği zaman bu takıma ait olmadığını söyleyebiliriz. Ama buradayken onlarla yaşamayı bilmeliyiz” dedi 

DEĞERLERİ YOK SAYAMAYIZ

Eskişehirspor maçı sonrası oyuncuları ve kendisi hakkında hakarete varan yorumlar yapıldığını belirten Teknik Direktör Şenol Güneş, “Yorum farkı diye bir şey var ve herkes farklı bakabilir. Bunu kabul ediyorum. Ama yorumcu ile kahvedeki arasında fark olması lazım. Çünkü siz toplumu yönlendiriyorsunuz. Verdiğiniz mesajlarla kin ve nefret tohumlarını artırabiliyorsunuz. Oyuncuların insan değerlerini yok sayarak, onlara hakarette bulunmaya kimsenin hakkı yok” dedi.

HAKARET OLMAMALI

Güneş, daha iyiyi sağlamaya çalışırken aynı zamanda üzüntünün verdiği etkiyi de aşmaya çalıştıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “Eleştiri yapılacaktır. Ama hakareti doğru bulmuyoruz. Seyircinin olumlu tezahüratı takımı daha rahat sonuca getirebiliyor. Ama sizin, bizim, yorum yapan insanların görüşlerinin, çocuğun veya futbolda az bilgisi olan birinin yorumundan biraz daha üst seviyede olması gerek diye düşünüyorum.”

ONLARLA YAŞAMALIYIZ

İyi futbol oynayarak kazanmayı amaçladıklarını vurgulayan Güneş, oyunlarını yukarı çıkarmada sıkıntılar yaşadıklarını da vurgulayarak, “Bu durum sezon başından bu yana süregelen sıkıntımız. Oyuncular güvende sıkıntı yaşıyor. Buna bir de oynayıp oynamama durumuyla ilgili iç dünyalarındaki rahatsızlıklar ekleniyor. Geniş kadroda oyunculardan randımanlı olarak istediğimizi alamadık. Sıkıntımız o” şeklinde ifadeler kullandı.

ALANZİNHO YORUMU

Alanzinho ile ilgili de yorumda bulunan Güneş, “Alanzinho bu maçta oyuna girdiğinde çok iyiydi ama başka maçlarda aynı performansı gösteremedi. İç dünyasında moralsizliği oluyor. Bu durum bazen maça yansıyor bazen yansımıyor. Bazen oyuncuyu hırslandırabiliyor. Elimizdeki oyuncuların bu takımın oyuncuları olduğunu söylüyoruz. Gittiği zaman bu takıma ait olmadığını söyleyebiliriz ama burada oldukları zaman onlarla beraber yaşamayı bilmeliyiz” dedi.

HALİL’İN ELEŞTİRİLMESİ

Güneş, Halil'in oyuna girerken yuhalanmasıyla ilgili olarak da şu yorumu yaptı: “Halil de tepkiyi hiç bir oyuncu gibi hak etmiyor. Kötü de oynayabilir iyi de. Aşırı övgüyü de hak etmiyor. Ama eleştiriyi normal kabul etmemiz lazım. Bizi de zaten acımasızca eleştiriyorlar. Saha içinde oynarken sanatını icra eden sanatçıyı olumsuz olarak etkilemek şık değil. Ama seyirci de, biz de, siz de duygusal davranabilirsiniz. Bu bazen yaptığınız işi etkileyebilir.”

Son Güncelleme: 01.12.2012 00:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com