25 Ağustos 2012 Cumartesi 12:26
Güneş'ten Önemli Açıklamalar

Bazı açıklamalar yapma gereğini hissettiğini söyleyen Güneş'in açıklamaları şöyle;

 "Bu sezonun çok zorlu geçeceğini belirtmek isterim. Trabzonspor'un her sezonu zor geçti ama bu sezon daha zor geçecek. Alınan sonuçlarımıza gelince şuanki sonuçlarımızdan elbette ben de memnun değilim. Taraftarımızın beklentisi elbette ki fazla. Beklentilere cevap vermemiz görevimiz ama başarılı olmak için çalışıyoruz. Biz teknik heyeti, yönetimi, taraftarı, medyası, futbolcusu bir bütünüz. Böyle olunca başarı da arkasından gelir. Sahiplenme olacak. Genel itibariyle daha iyi verim alabileceğimizi düşünüyoruz böyle olunca. Bizim gücümüz samimiyetimiz dürüstlüğümüzü asla bozmak istemiyoruz. Ancak kendi gerçeklerimizi de bileceğiz. Şikayetçi olmadan nasıl çözeceğimizi düşüneceğiz. Boş gündemler yerine gerçeklerle yüzyüze gelmenin faydası var" dedi.

"KÜSEREK BAŞARI GELMEZ"

Güneş, "Kızarak, küserek asla başarı gelmez. Rakipleriyle uğraşmayan hakemlerden uzak duran bir takım, kulüp olmak istiyoruz. Trabzonspor'un geleceğiyle ilgili ne kadar olgun bir yapı olursa o kadar olgun bir Trabzonspor ortaya çıkar. Trabzonspor'da iyi-kötü günlerimiz oldu hepsini birlikte aştık, bundan sonra da birlikte açacağız" diye konuştu.

TRANSFERDE HİÇ BİRİNCİ TAKIM OLMADIK

"Biz hiçbir zaman transferde birinci olmadık, olduğumuzda da batağa sürüklenmişizdir finans olarak" diyen Güneş, "Ayakta kalarak transfer yapacağız ve başaracağımızı düşünüyorum. Bizi yok etmek isteyenleri bilelim. Herşeye rağmen savaşacağız, savaşmaya devam edeceğiz. TFF'nin gücünü bizim üzerimizde gösterdiği bir dönemi yaşıyoruz. Fair-Play için oynayalım. Bunu önce kendimiz yapmalıyız sonra dışarıya göstermeliyiz. Üç maç cezalıyız, üç maç kendi sahamızda bayan taraftarlarımızı sahamıza bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Güneş, transferi yaparken borç yapıpta yapacaklarına hiç yapmamaları gerektiğini belirtti.

SAKATLARIN DURUMU

Güneş, "Sakatlar konusunda şunu diyebilirim Giray'ın elinde çatlak var. 3 hafta kesin olmadığı söyleniyor" dedi.

"Trabzonspor'un yönetimine seçilenler işi çözmüyor, daha iyi çalışabilmek önemli" diyen Güneş, "Ben beklerdim ki buradaki çalışanlar bir hata yapıldığında onu o yanlıştan düzeltmek gerekir. Bunları söylemek gerekir birbirimize. Mesela siz medyasınız bu sizin göreviniz benim değil. Ben teknik direktörüm. Yanlışları diyeceksiniz ki bende görüp ona göre bir rota çizeceğim."

"Geçtiğimiz sezon Temmuz'dan sonra yaşanalar en fazla Trabzonu yaraladı. Ülkenin Şampiyonu olarak ülkeyi temsil ettik ama şampiyon gibi görülmedik. Süreç bir garipti.Başarılı bir takım dağıldı.Başarısız bir takim değil. Yapmak zordur.Şampiyonlar liginde iyide puan topladık.

Mesela oyuncu alıyoruz Burak'tan iyi diyorlar.Ama oturması gerek. Burak'a o gün karşı çıkanlar bugün Burak'la kıyaslıyorlar. Aldığımız her oyuncu tartışma konusu oluyor.Hem parasal hem kalite olarak.Rakiplerimiz istediği oyiuncuyu alıyor. Trabzonspor her zaman yarışta olacaktır. Tüm bu zorluklar içinde yarışyoruz. Alt yapıdan oyuncu uzun bir zaman gelen oyuncunun alışması uzun zaman. Bunlar zorluklarımız.Sevginin saygının olmadığı kimsenin kimseyi kabul etmediği herkesin kulüp üzerinden taraflı olduğu bir günler yaşıyoruz.Yönetimi kötülemek işi çözmüyor. Beni eleştirin, ama sahaya giren oyuncu yuhalınıyor.Nasıl olacak. Elazığ maçı oynayacağız.Kazanmak istiyoruz. Ne zamana kadar yapacağız.Yenisi gelene kadar.Yenisi gelende ona da destek vermek gerek

Heyecan olarak ne durumdasınız?

Bakın gerçekleri görmüyorum.Siz dediklerimi görüyorsunuz görmüyorsanız safsınız.Burda görev sizin. Ben sizin bildiklerinizi size söylüyorum. Ortada sorunlar var ben hepsini görüyorum.Mevcut durum devam ettikçe sıkıntılar artıyor.Bu işler benim çalışmamı engelmeyiyor.Ben çalışıyorum ama durum bu. Ve bu gerçekler Trabzon'a zarar veriyor

Hırsızlık ne demek biliyorum.Ben hırsızlık yapanları biliyorum.Emek hırsızlığı ne demek biliyorum.

BU KANIYA NERDEN VARDINIZ?

Benim başkanla ilgili takışmam nedir anlamıyorum. Bu kanıya nerden vardınız. Görüş farklılarımız olabilir.Başkanla hoca taşması olmaz Trabzonspor'da hiç olmaz.Bu kulübün en tepesindekiisim başkandır.Hocadan başkan sorumludur,futbolcudan hoca.Hepsinin üstünde başkan vardır. Gazetelerde her yazılan gerçeği yansıtmıyor.

Transferle ilgili spekülasyon var.Trabzon'un ekonomik yapısı ile futbolcu kalitesi doğru orantılı olmalı. Ben fazla oyuncu da isterim.Paraların kontrolsüz harcandığı dönemlerde oldu. Burak'ı gitmesini başkan mı istedi. Ben Burak'ın kalmasını istiyordumda başkanmı istemiyordu. Hayır oda kalmasını çok istedi. Ancak Burak kalmadı. Ben en uygun fiyatla en iyi oyuncunun almasını isterim. Transferde yanılgı olabilir. Barcelona'da Real Madrid de hata yapar. Yönetimle fikir ayrılığım olabilir. Ben bu kulübün içinrden gelen biriyim.Bazı şeyleri dile getirmem doğal.Benim fikirlerim var onları yönetime söylüyorum.Bunu takışma olarak değerlendirme. Benim bilgim dışında oyuncuda alındı.

Bakın burda yazarlar var.Yazdıkları arasında hakeret edenler var.Onlar hakaret etmesinler.

Son Güncelleme: 25.08.2012 12:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com